Kevéssel azután, hogy a Szuperliga felsőházi rájátszásában hatodik helyen végzett bukaresti együttes vasárnap este 2–0-ra legyőzte a bajnok FCSB-t az utolsó fordulóban, a klubvezetés hétfőn kinevezte új vezetőedzőjét. Az 52 éves Neil Lennon utoljára a Omonia Nicosia kispadján ült, de már másfél éve nem volt csapata, miután 2022 októberében távozott a ciprusi gárdától.
A Rapid hivatalos honlapjának beszámolója szerint a játékosként és edzőként nagy tapasztalattal rendelkező északír szakvezető két éves, 2026 júniusáig szóló szerződést írt alá a klubbal. Sajtóinformációk szerint hatalmas fizetéssel csábították Bukarestbe, a két év alatt Lennon és szakmai stábja 1,75 millió eurót keres majd.
Neil Lennon a skót rekordbajnok Celtic Glasgow edzőjeként vált ismertté, amellyel öt bajnoki címet nyert (2012-ben, 2013-ban, 2014-ben, 2019-ben és 2020-ban),
a Skót Kupát négyszer (2011, 2013, 2019, 2020), a Skót Ligakupát egyszer (2020) hódította el. Háromszor választották az Év Edzőjének Skóciában. Később az Omonia Nicosiával 2022-ben is kupagyőzelmet szerzett.
Nemzetközi szinten a legnagyobb győzelmét 2012-ben érte el, amikor 2–1-re nyertek a Barcelona ellen a Bajnokok Ligája csoportkörében, majd bejutottak a nyolcaddöntőbe. Az Omoniával kvalifikálták magukat az Európa Liga csoportkörébe, miután kiejtették a belga Gentet.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!