Hirdetés

A bajnokságok folytatását szorgalmazza az UEFA – reagáltak a belga szezontörlésre

Fotó: UEFA

2020. április 03., 16:15

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerint júliusban folytatódhatnak a koronavírus-járvány miatt felfüggesztett bajnokságok. A szervezet azt szeretné, ha nem törölnék, hanem mindenhol végigvinnék a szezont.

2020. április 03., 16:15

Az iránymutatásról szóló levelet csütörtökön küldte szét tagszövetségeinek az európai szövetség, amely ahhoz az alapelvhez igyekszik tartani magát, hogy a bajnoki sorrend mindenhol a pályán elért eredmények alapján alakuljon ki. A Nemzeti Sport információi szerint a levél pár órával azután született meg, hogy Belgiumban, a jelentősebb európai bajnokságok közül elsőként, végeredményt hirdettek az eddig lejátszott mérkőzések alapján.

Kapcsolódó

Hirdetés

„Bizakodók vagyunk a tekintetben, hogy a labdarúgás újraindulhat a következő hónapokban – a hatósági intézkedések függvényében –, és úgy hisszük, hogy a bajnokságok befejezésére vonatkozó bármilyen döntés korai és nem jogos” – jelentette ki Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke a szervezet közleményében.

A tervek arról szólnak, hogy a bajnokságok júliusban és augusztusban lebonyolíthatók, és az elképzelések között olyan is van, amely szerint az európai klubsorozatokat a bajnokságok zárultával fejeznék be.

A versenynaptár egységes menedzselése most annál is inkább fontos az UEFA szerint, mert az idény befejezésének összhangba kell kerülnie a következő szezon kezdetével.

A belga élvonalban csütörtökön egy fordulóval az alapszakasz vége és a rájátszás kezdete előtt hirdettek végeredményt. Ezzel kapcsolatban az UEFA tájékoztatása kitér arra, hogy a már bajnoknak kikiáltott FC Bruges ilyen módon elveszítheti a helyét a Bajnokok Ligájában és 30 millió eurós bevételtől eshet el, mert

az európai klubsorozatokban való részvételt a teljes bajnokságok végén a sporteredmények alapján határozzák meg, „a korai befejezés pedig felveti ezen feltétel teljesülésének a hiányát”.

Az UEFA fenntartja magának a jogot, hogy az érvényes szabályozás alapján maga állapítsa meg, mely csapatok vehetnek részt a sorozataiban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egyik gárda nem nevezett, várhatóan nyolccsapatos lesz a romániai hokibajnokság

A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.

Toronymagasan a keret legértékesebb játékosa a Sepsi OSK új brazil védője

Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.

Székelyhon

Villámáradásokkal járt a heves zápor Udvarhelyszéken

Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.

`
Krónika

Már az első napon összeomlott a rendszer: káoszba fulladt a képességfelmérő digitalizációja

A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.

Krónika

Még egy hónap, és újabb autópálya-szakaszon autózhatunk Erdélyben

Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Kolumbia is bebiztosította továbbjutását, Horvátország versenyben maradt

Nem a gólzáporról szólt a szerda hajnal a labdarúgó-világbajnokságon, a két mérkőzésen összesen két találat született. Kolumbia már biztos továbbjutó, míg Horvátország nagy lépést tett a nyolcaddöntő felé.

Hiába az egykapuzás, Anglia nem bírt Ghánával

Nem született gól az Anglia–Ghána mérkőzésen a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon kedden éjjel. Az angolok többet birtokolták a labdát és több helyzetet alakítottak ki, de a ghánai védelmet nem tudták feltörni.

Cristiano Ronaldo duplázott, Portugália kiütötte Üzbegisztánt a világbajnokságon

Cristiano Ronaldo két góllal járult hozzá Portugália fölényes sikeréhez: kedden este 5–0-ra győzte le Üzbegisztánt a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulójában.

Kecskeméti győzelem a jubileumi Székely–Magyar Utánpótlás Tornán

Tizenöt mérkőzés, több mint kilencven fiatal labdarúgó és két napnyi közös élmény jellemezte a jubileumi Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornát, amelynek végén a KTE Kecskemét emelhette magasba a győztesnek járó serleget.

Kölcsönjátékos érkezett a Puskás Akadémiától az FK Csíkszeredához

Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.

Mindent meccset lejátszottak az Udvarhely körzeti focibajnokságban

Az 5. Liga már hetekkel ezelőtt véget ért, ezúttal a 6. Ligában rendezték az utolsó játéknapot ebben az idényben az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban.

Anglia menetelésére számít az NB I-ben ezüstérmes székely futsalos

A székelyudvarhelyi Hadnagy István remek szezont zárt Magyarországon: ezüstérmes lett a Nyíregyházi Spartacus csapatával a futsal NB I-ben, és a góllövőlista harmadik helyén végzett. A válogatott teremlabdarúgó segített megtippelni a keddi vébémeccseket.

Erősített a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is, mégsem ők a legaktívabbak az átigazolási piacon

Kevesebb mint egy hónap van hátra a labdarúgó Szuperliga következő idényének rajtjáig, a klubok pedig már javában alakítják kereteiket. Több helyen új vezetőedző érkezett, miközben folyamatosan jelentik be az új igazolásokat, távozókat.

Mbappé és Haaland újfent duplázott, Franciaország és Norvégia továbbjutott

Franciaország és Norvégia is megszerezte második győzelmét a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon, így már biztosan ott lesz a tizenhatoddöntőben. Mindkét válogatott három gólt szerzett, a főszereplők pedig ezúttal is Kylian Mbappé és Erling Haaland voltak.

Az osztrákok ellen is Messi jelentette a különbséget, továbbjutott Argentína

A kihagyott büntető is belefért a nyolcszoros aranylabdás támadónak, így is duplázni tudott Ausztria ellen, Argentína pedig újabb győzelmével bebiztosította továbbjutását. Lionel Messi két mérkőzés alatt már öt találatnál jár a 2026-os világbajnokságon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!