A rendhagyó döntést csütörtökön hozták meg az élvonalbeli bajnokságot, a Jupiler Pro League-et szervező liga vezetői. A szezon lezárását még a belga labdarúgó-szövetségnek is jóvá kell hagynia, azonban sajtóhírek szerint ez a határozat már végleges.
A márciusban felfüggesztett bajnokságból 29 fordulót játszottak le, még csak egy játéknap volt hátra az alapszakaszból, és következett volna a rájátszás. Ez viszont már elmarad, és a jelenlegi állás lesz a végeredmény: eszerint a fölényes, 15 pontos előnnyel rendelkező FC Bruges szerezte meg a bajnoki címet, ezüstérmes a Gent, harmadik a Charleroi, míg Bölöni László csapata, az Antwerp a negyedik lett.
Abban is megegyeztek, hogy a tizenhat csapatos pontvadászatban idén nem lesz kieső, sőt megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy a következő szezon tizennyolc együttessel kezdődjön. Ebben az idényben azonban még egy lényeges döntés hátramaradt, mégpedig az, hogy mi lesz a Belga Kupa döntőjének sorsa, amelyben az immár bajnok Bruges és az Antwerp kellene találkozzon.
Az európai bajnokságok közül tehát elsőként Belgiumban lezárták az idényt, a legtöbb ligát egyelőre felfüggesztették, a tagszövetségek pedig várakozó állásponton vannak, több forgatókönyvvel készülnek, és kivárnak a végső döntéssel. A legtöbben a bajnokságok folytatását helyezik előtérbe, hiszen tudatában vannak annak, hogy a szezon hátralévő részének törlésével rengeteg pénztől esnek el, mint a mérkőzések televíziós közvetítési jogaiból származó összegek, ez pedig nagyon nehéz helyzetbe hozná a klubokat.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!