A bajnokaspiránsra nem volt ellenszere a Vasas Feminának

Józsa Csongor 2021. március 15., 14:45 utolsó módosítás: 2021. március 15., 16:00

Sokat dolgozott, mégsem tudta feltartani az egész mérkőzésen át irányító, rengeteg helyzetet kidolgozó többszörös bajnokcsapatot a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. A női labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulóján simán nyert a Kolozsvári U Olimpia.

Vereséggel kezdte a rájátszást a székelyföldi csapat, de még elérhetők a dobogós helyek Fotó: Beliczay László

Hétfőn délelőtt a sétatéri stadionban látta vendégül a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a Kolozsvári U Olimpiát. A téli szünet után a tavaszi idény a rájátszást jelenti a női labdarúgó-élvonalban. A felsőházban az alapszakasz legjobb hat együttese játszik oda-visszavágót, ezt követően alakul ki a végső rangsor.

A Vágó Attila által irányított fiatal gárdának nem volt könnyű dolga, rögtön a pontvadászat első körét százszázalékosan teljesítő, a bajnoki címre nagy eséllyel pályázó kolozsvári alakulattal kellett megmérkőznie. Az első pillanatoktól érezhető volt, hogy nagy a különbség a két csapat között.

A vendégek gyorsan kialakítottak két ziccert, ezeket még elhibázták, a harmadikat azonban a volt Vasas Femina-játékos, Țabur már gólra váltotta a 7. percben.

Fotó: Beliczay László

Az udvarhelyieknek nagy gondot okozott a nehéz talajú pályán építkezni, jobbára a védekezésre kellett összpontosítaniuk, az első játékrészben nagy nyomás alatt tartotta kapujukat a sokkal tapasztaltabb labdarúgókkal rendelkező kolozsvári gárda. Kajtárnak be kellett mutatnia jó pár bravúrt, ahogy a védelem is egészen jól állta a sarat, így a pihenőig megmaradt a minimális különbség az eredményjelzőn.

A második játékrész elején egy cserejátékos törte meg ismét a gólcsendet. A 0–2-es állásnál valamelyest fennebb jött a Vasas Femina, pár apróbb lehetőséget összehozott, de a szépítés elmaradt.

A végjátékban pedig a vendégek beállították a 0–3-as végeredményt.

Mint a jelenlegi rangsorból kitűnik – az alapszakaszban szerzett pontokat magukkal hozták a csapatok –, a Kolozsvári U Olimpiát követően óriási a harc a dobogó második és harmadik fokáért, azaz az érmes helyekért.

Női labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 1. forduló:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Kolozsvári U Olimpia 0–3 (0–1)
Gólszerzők Carolina Țabur (7.), Mara Bâtea (56., 83.).
Vasas Femina: Kajtár – Dakó (Bíró, 70.), Kis, Szász, Geréd – Orbán (Tóth, 46.), Barabási, Vlădulescu, Mitri – Benő, Horváth (Căldare, 46.).