A 95. percben jött a slusszpoén az FK Csíkszereda találkozóján

Józsa Csongor 2024. február 26., 19:21 utolsó módosítás: 2024. február 26., 19:50

Nagyon jó első félidőt követően előnybe került az FK Csíkszereda, a szünet után a tavaly az élvonalban szereplő FC Argeș volt élénkebb, kiegyenlített. Az utolsó pillanatokban született még egy gól.

Végig bízott a sikerben az FK Csíkszereda Fotó: Borbély Fanni

Hétfőn délután az FK Csíkszereda–FC Argeș összecsapás zárta a labdarúgó 2. Liga tavaszi idényének első játéknapját. Az alapszakasz 16. fordulójának mérkőzése mindkét együttes számára fontos volt, hogy továbbra is tartsa a lépést a rájátszás felsőházi mezőnyével.

Erőteljesebben indított az Ilyés Róbert által felkészített csapat, az 5. percben egy középre való felszabadítás után Jebari küldte egyből kapura a labdát, kicsivel ment mellé. Pár pillanatra rá Ronai próbálta ellőni a védők lába között, a játékszer az oldalhálóban kötött ki.

Fotó: Borbély Fanni

A 18. percben Babati szögletet végezett el, egy betanult kombináció után Jebari és Ronai is átlépték, a lapos passz így Nagyhoz ért, aki középről, huszonegyről a léc alá lőtte, a kapus csak belepiszkálni tudott (1–0).

Az előny megszerzését követően is jobb focit játszottak a csíkszeredaiak, irányították a találkozót. A Sepsi OSK-nál is edzősködő Eugen Neagoe gárdája nem sokat mutatott, egyetlen kapura tartó lövése sem volt az első felvonásában.

A pihenő után élénkebb volt, de még így is a semmiből egyenlített ki az FC Argeș. Az 54. percben Buhăcianu húzott el a bal oldalon, beívelését Angelov sarokkal szelídítette meg a hátulról érkező Petrescunak, aki tizenegyről kilőtte a jobb felsőt (1–1).

Alaposan megzavarta a bekapott találat a csíkszeredaiakat, Buhăcianu került ziccerbe, Gyenge blokkolta ezt. Az irányítást szinte teljesen átvette a vendégcsapat.

Új lendületet a téli szünetben érkezett Francisco Anderson beállása hozott az FK Csíkszereda játékába. A brazil középpályás két távoli lövéssel tette próbára Stratont.

Túloldalt Gyengének is nagyot kellett védenie, Ciuciulete fejesét tornázta ki. Aztán Angelov próbálkozása ment mellé.

Az FK Csíkszereda a végjátékban mindent egy lapra feltéve rohamozott, hogy meglegyen a győzelem, csakhogy Straton előbb Veres közeli fejesét, aztán Nagy húszméteres szabadrúgását hárította.

A mérkőzés utolsó fázisa egy hazai szöglet volt a hosszabbítás ötödik percében. Nagy pontosan helyezte Jelena fejére, a kapus ezt is védte, a kipattanót a frissen beállt Nistor közelről bepöccintette.

A találat után a játékvezető véget is vetett a meccsnek. Egészen remek összecsapáson 2–1-re nyert az FK Csíkszereda, a székelyföldi együttes első ránézésre sokkal jobban mutat, mint az őszi idényben. Egyben, harcban maradt a felsőházi rájátszásért folytatott küzdelemben, pontszámban beérte a hatodik helyezett Ceahlăult.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 16. forduló:

FK Csíkszereda–FC Argeș 2–1 (1–0).
Városi Stadion, vezette: Vlad Baban (Jászváros).
Gólszerzők: Nagy János (18.), Nistor Ákos (90+5.), illetve Petrișor Petrescu (54.).
FK: Gyenge – J. Nagy, Kelemen, Csürős, Gál-Andrezly – Vereș – Bakos (Nistor, 83.), Jebari (Anderson, 67.), Babati – Makrai (Jelena, 67.), Ronai (Balogh, 83.). Edző: Ilyés Róbert.
FC Argeș: Straton – Tofan, Orozco, Ciuciulete, Tudose – Rădescu Nortey, Șerban (Angelov, 25.), Dulcea (Pîrvu, 46.) – Petrescu, Buhăcianu. Edző: Eugen Neagoe.