Az 5-ös csoport 12. fordulójában esedékes mérkőzést pénteken 15 órakor kellett volna megrendezni, de a játékvezetők és a megfigyelők a találkozó 24 órás elhalasztása mellett döntöttek, mivel a hazaiak nem tudták letakarítani a pályát a hótól.
Mivel az azóta eltelt egy napban továbbra is keveset takarítottak, a pálya egy részét még mindig hó borítja, ezért a játékvezetők és a megfigyelők úgy döntöttek, hogy ezúttal sem rendezik meg a mérkőzést.
„Három kilométerrel arrébb az Ifjúsági stadionban játszanak, a SR Brassó és a CSO Plopeni. Ott le tudták takarítani, zöld a pálya. A Kids Tâmpa vezetősége nem mondhatja azt, hogy lehetetlen lett volna a pálya letakarítása. Szombaton biztosan nem lesz meccs,
– mondta László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!