„Már többször is szerettem volna ezt a két játékost Udvarhelyre hozni. Amikor előbb Szászhermányban, majd utána Szászrégenben voltak, jó játékukkal mindig sok álmatlan éjszakát okoztak nekünk, ott vertek meg, ahol elkaptak. Nagyon örvendek, hogy Ovidiu Covaciu és Cristian Claudiu Merdariu nálunk folytatja pályafutását” – mondta László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
„Covaciu egy nagyon jó játékszervező, emellett karrierje során számos gólpassz és gól került a nevéhez a statisztikákban. Merdariu stabil belső védő, ahol játszott, ott mindig kezdő volt. Szerintem nem túlzok, hogy a két legjobb szászrégeni játékost sikerült leigazolnunk” – tette hozzá a csapatmenedzser.
Az SZFC-t a következő szezontól a temesvári születésű Mihai Ianc fogja irányítani, akinek segítője Mitra Szilárd lesz.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!