A Kolozsvári Sănătatea hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy George Florescu távozását követően új edző aláírását szerezték meg. A tavalyi szezonban a 3. Ligában szereplő kincses város gárdája kiesett, így a Kolozs megyei focibajnokságból kell kivívniuk újból a feljutást. Ezért is egy tapasztalt szakemberre esett a választásuk.
A Sănătatea Dican Ferencet nevezte ki a csapat új trénerének, aki az előző szezonban a 2. Ligában szereplő FK Csíkszeredát irányította.
A kolozsváriak az elmúlt hétvégén megkezdték a felkészülést az új szezonra. Meglehet, hogy a visszalépések miatt mégis a harmadosztályban indulhatnak.
Dican Ferencet 2022 novemberében menesztették az FK vezetőedzői posztjáról – ekkor László Csaba vette át az edzői szerepkört –, de más feladatot kapott a klubnál. A szakember március közepén ült le a kispadra, közvetlenül a 2021–2022-es alapszakasz végén, amikor a csapat az utolsó fordulóban lemaradt a rájátszás felsőházáról.
A borsabányai születésű edzőt az FK Csíkszereda vezetősége négy fordulóval a tavalyi alapszakasz vége előtt váltotta le vezetőedzői posztjáról.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!