Hirdetés

Magabiztos SZFC-siker, kettős győzelem az osztályozón

Fotó: Toró Hunor/SZFC

2021. május 23., 20:18

A labdarúgó 3. Ligában kiírt maradásért rendezett osztályozó visszavágóját is megnyerte a Székelyudvarhelyi FC, vasárnap délután 2–1-re nyert a Viitorul Liteni otthonában, így jövőre is a harmadosztályban fog szerepelni.

2021. május 23., 20:18

Az első mérkőzésen 2–0-ra nyert az SZFC, Hodgyai László és Simó Csongor szerezte a gólokat, ám a helyzetkihasználás hagyott kívánnivalót maga után, sokkal nagyobb sikert is arathatott volna.

Kapcsolódó

Hirdetés

Mitra Szilárd edző-játékos az egy héttel ezelőtti meccshez képest három cserét eszközölt az SZFC kezdőjében, a kapuban Bordás helyett Moroz kapott lehetőséget, a mezőnyben pedig Szfárli helyett Sütő, míg Hodgyai helyett Turcu kezdett.

Az első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is keményen, a sportszerűség határán játszott Liteni, a játékvezető pedig sokáig nem nézte el a durva játékot, már az első tíz percben kiosztott két sárga lapot.

Az SZFC ezúttal is többet birtokolta a labdát, ám nem tudta veszélyeztetni a jól védekező házigazda kapuját. Fél óra játék után a hazaiak betaláltak Moroz hálójába, ám Guriță fejesgólját les miatt érvénytelenítették.

Ezután magasabb fokozatba kapcsolt a vendég együttes, a 39. percben Bálint Rajmond nagyon közel volt a gólhoz, Simó Csongor nagyszerű beadását öt méterről fejelte kapura, Niga hatalmasat védett. A következő percben már a hazaiak fiatal kapusa is verve volt,

Bálint begurítása tökéletes volt a védők közül kiugró Turcunak és közelről a hálóba lőtt, egyben beállította a félidei eredményt is.

A második félidő gyakorlatilag 2–0-ról folytatódott, a középkezdést követően Tankó indította tökéletesen Turcut, aki a hosszúba vágta a labdát, ezzel a találattal gyakorlatilag eldőlt a párharc. A hazaiak ezután a becsületgóljukat hajszolták, ez végül össze is jött a 62. percben, Gliga használta ki, hogy nem figyeltek a védők.

A csereként beállt Vékás előtt több nagy lehetőség is adódott, ám nem tudott betalálni, egyik próbálkozása a kapufán csattant. Az eredmény többet nem változott, az SZFC győzelme egyben azt is jelenti, hogy megszakadt Liteni hazai veretlensége, ami a helyiek elmondása szerint legalább öt éve tart.

Az SZFC gond nélkül nyerte a visszavágót, egyben az osztályozós párharcot is, így a következő szezonban is a harmadosztályban fog szerepelni.

Labdarúgó 3. Liga, osztályozó, visszavágó
Viitorul Liteni–Székelyudvarhelyi FC 1–2 (0–1)
Gólszerző: Gliga (62.), illetve Turcu (40., 46.).
A párharcot az SZFC nyerte, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.
SZFC: Moroz – Marucza , Mitra, Berkeczi, Barta – Sütő, Tankó (Csala, 62.), Țepeș (Szőcs, 75.), Bálint, Simó (Vékás, 58.) – Turcu (Hodgyai, 62.).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Székelyhon

Csökkentik a jövedéki adót, jelentősen olcsóbb lesz a gázolaj

Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Ha leáll az atomerőmű, nehéz napok elé nézünk. De honnan lesz egyáltalán áram?

Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.

Főtér

Beteg kisgyermeket szállított a mentős, amikor megállt dinnyét vásárolni az út szélén – hírmix

Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.

Ez is érdekelheti

Fegyelmezett játékkal nehezítette meg a Sepsi OSK dolgát az SZFC

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.

Egy évtized a háttérben – a csapatmenedzser bevezetett az SZFC kulisszái mögé

Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.

Új korszak a Sepsi OSK II-nél, fiatalos hévvel épül a jövő csapata

A nyári játékosmozgás következtében új alapokra helyezik a Sepsi OSK másodcsapatának jövőjét. Nagy Sándor kezei között egy lendületes, ambiciózus keret formálódik, amelyben a saját nevelésű tehetségek is egyre nagyobb szerepet kapnak.

Pályafelújítás és keretátalakítás, nehéz rajt előtt a Kovásznai Kárpátok

Komoly kihívások előtt áll a harmadosztályos szezonrajtra készülő Kovásznai Kárpátok labdarúgócsapata, amely az ilyenkor szokásos keretmódosításon kívül a sportpálya átalakítására és a pluszforrások bevonzására is összpontosít.

Ahol a hírnév nem garancia: ismert nevek a harmadosztályú csapatok kispadján

Nincs garancia arra, hogy a sikeres futballista a pálya szélén is eredményes marad, amikor a profi karrierjét követően edzői karrierre vált. Sokak számára meglepő lehet, hogy milyen nagy nevek dolgoznak edzőként a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Nagy célokat tűzött ki a Brassói Corona: szuperligás rutinnal erősített a feljutásért

Nem kíván sokáig a labdarúgó 3. Ligában maradni a Brassói Corona. A Cenk alatti együttes rutinos, Szuperligát is megjárt labdarúgókkal erősítette meg keretét, egyértelművé téve, hogy célja a mielőbbi feljutás a másodosztályba.

Magasabbra tennék a lécet: alakulóban a Kézdivásárhelyi SE új csapata

Pörgős az előszezon a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapatánál, a felkészülés egyik legfontosabb feladata az új játékosok beépítése és a távozók pótlása. A 3. Liga előző két idénybeli jó teljesítménye alapján idén merészebb célokat fogalmaznak meg.

Drasztikus büntetések a 3. Ligában: évekre eltiltották az érintetteket fogadási csalásért

Súlyos ítéleteket hozott a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Petrozsényi Jiul–Vulturii Fărcășești mérkőzés ügyében. A fogadási csalás gyanúja miatt több mint 2,15 millió lejes pénzbírságot szabtak ki, több érintettet évekre eltiltottak.

A stabilitás a legfontosabb cél a Székelyudvarhelyi FC-nél

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.

Új edzővel, átalakuló kerettel kezdi a szezont a Gyergyói VSK

Egy hete kezdte el a felkészülést a 2026–2027-es idényre a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapata, amely már szerdán pályára lép a Román Kupában. Az együttest tapasztalt edző, korábban több élvonalbeli klubnál is dolgozó Paul Ceușan irányítja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!