Sok helyzet és csak két gól, előnybe került az SZFC

Zátyi Tibor 2021. május 16., 21:16 utolsó módosítás: 2021. május 16., 21:33

Hiába dominálta végig az osztályozó párharc első mérkőzését a Székelyudvarhelyi FC, vasárnap délután rossz helyzetkihasználása miatt csak két gólt tudott rúgni a Viitorul Liteni-nek.

Ezúttal belefért Bálint kihagyott büntetője is Fotó: Beliczay László

Suceava megye bajnokcsapatának kezdőjében több veterán kort megért labdarúgó kapott szerepet, Claudiu Velescu idén lesz negyvenéves, a Farult, az Oțelult és az UTA-t is megjárt Mihai Guriță februárban töltötte a 48-at, míg a Bukaresti Steauánál több szezont lehúzott Daniel Bălan szeptemberben lesz 42, a csapat átlagéletkora 36 év volt.

Ahogy várható volt, már az első percekben kapuja elé szögezte vendégeit az SZFC, érkeztek is a helyzetek, ám Hodgyai László fejesei nem értek célt. A 11. percben ismét az udvarhelyiek éke került helyzetbe, a Liteni védője letaglózta, a játékvezető a büntetőpontra mutatott.

Bálint Rajmond állt oda elvégezni a tizenegyest, a kapu jobb oldalába tartó lövését a Viitorul hálóőre a kapufára tolta.

Fotó: Beliczay László

A mezőnyben kőkemény harc folyt minden labdáért, a vendégek nem spóroltak a kemény belépőkből, a játékvezető többször is rendre kellett utasítsa őket. Visszatérve a meccsre, az udvarhelyiek játéka akadozott, sok volt a pontatlan passz, ám így is sikerült lehetőségeket kialakítaniuk.

A 35. percben egy rosszul elvégzett bedobás miatt visszakerült a labda az SZFC-hez, Țepeș szépen ugratta ki Hodgyait, aki a kapus mellett a hálóba gurított (1–0).

A szünetig még egy életerős Simó Csongor lövést lehetett feljegyezni, ami elkerülte a kaput, így 1–0-s SZFC-előnynél mentek pihenőre a csapatok.

A második félidőben még több lehetőséget kidolgozott az SZFC, ám a befejezések rendre pontatlanok voltak, Liteni pedig folyamatosan húzta az időt. Az SZFC edzőjátékosa, Mitra Szilárd kettős cserével próbálta felrázni csapata játékát, érkezett Szőcs László és Csala Tibor. A labda viszont továbbra sem akart áthaladni a liteni-i gólvonalon, egészen a 74. percig,

ekkor a kapus borította fel Hodgyait, a jogos tizenegyest pedig Simó magabiztosan értékesítette (2–0).

Az utolsó negyedórában is a Viitorul kapuja előtt zajlott a játék, és hiába az újabb lehetőségek, több gól nem született.

Kétgólos előnyt szerzett tehát a visszavágóra az SZFC, ám jobb helyzetkihasználással ez lehetett volna jóval nagyobb is. A vendégek előtt egyetlen lehetőség sem adódott a gólszerzésre. A visszavágót jövő vasárnap 17.30-kor rendezik.