Legyőzte riválisát, a felsőházban tölti a téli szünetet az SZFC

Zátyi Tibor 2023. december 01., 17:12 utolsó módosítás: 2023. december 01., 17:26

Kiváló játékkal zárta az őszi szezont a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásáért folytatott harcban nagyon fontos győzelmet aratott, pénteken legyőzte a Brassói Kids Tâmpát és feljött a negyedik helyre a táblázaton.

Gavîrliță ismét nagyszerű meccsen van túl, duplájával nyert a Székelyudvarhelyi FC Fotó: László Ildikó

Az idei utolsó forduló előtt a Székelyudvarhelyi FC az ötödik helyen állt és épp az előtte található Brassói Kids Tâmpát vendégelte a sétatéri stadionban. A csapatokat az esőzésektől, havazástól felázott pálya és több mint száz néző fogadta, pár perccel a kezdést követően pedig

megérkezett a Székely Légió néhány tagja, a háromszéki drukkerek végig hajtották a hazaiakat.

Az udvarhelyi fiúk pedig már a meccs elején jelezték, hogy itt csak a győzelem az elfogadható eredmény számukra: Gavîrliță fejesét, aztán távoli lövését védte bravúrral Popa, aki korábban az SZFC-nek volt a hálóőre. Ezután Barát blokkolták ziccerben, majd egy kényszerű csere történt a hazaiaknál, Mateit váltotta

a fiatal Fosztó Máté, aki így bemutatkozott a felnőttek között, és rögtön helyzetbe is került, ám az ő próbálkozását is hárította a brassóiak kapusa.

Fotó: László Ildikó

Aztán a sokadik helyzetét értékesítette az SZFC, a vendégek tizenhatosában Gavîrliță elé került a labda, a támadó pedig kapásból hatalmas gólt lőtt. A Kids Tâmpa sem tétlenkedett, habár Licșornak nem kellett nagyokat védenie, több komoly brassói lehetőség is alig kerülte el a hazai kaput.

A szünetet követően az ellenlábasé volt az első lehetőség, ám a támadójuk fejesét követően a labda centikkel suhant el a bal felső mellett.

Túloldalt viszont másodszorra is zörrent a háló, az 54. percben Șerban készítette le a labdát Gavîrlițănek, aki átvétel után a bal alsóba lőtt.

A kétgólos előny tudatában átadta a kezdeményezést Brassónak az SZFC, a vendégek éltek is a lehetőséggel, ám főleg csak szabadrúgásokból veszélyeztettek, viszont Licșor is kiválóan végezte a feladatát, és amikor a hajrá kezdetén egy szögletnél ő is verve volt, a keresztléc kisegítette.

Az SZFC magabiztos játékkal 2–0-ra nyert, így a téli szünetet a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen tölti, épp riválisát, a Brassói Kidset előzte meg.

A bajnokság márciusban folytatódik, az SZFC a Curițánál kezd, majd a harmadik Barcarozsnyót fogadja, az alapszakaszt pedig Zernyesten zárja.