Lazán gurított négyet legerősebb ellenfele otthonában a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2022. április 30., 19:18

Egyszerűen nem tud hibázni a labdarúgó 3. Liga felsőházában a Székelyudvarhelyi FC, az 5. fordulóban, szombaton délután legfőbb riválisa, az FC Pucioasa otthonában győzött 4–2-re.

Idegenben is legyőzte legfőbb riválisát a Székelyudvarhelyi FC Fotó: Beliczay László

Gyenge minőségű, nagyon rossz állapotú pályán rendezték a mérkőzést, a sok esőzéstől besüllyedt a talaj, ez pedig nagyban megnehezítette mindkét fél dolgát. A mérkőzés elején főleg a középpályán zajlott a játék, majd a hazaiak első lehetőségüket rögtön gólra váltották (19. perc: 1–0). A gól kissé megzavarta a vendég csapatot, sokat hibáztak, Popa több nagy védésére is szükség volt, hogy ne nőjjön a különbség.

Az egyenlítés egy olyan lövésből született, amire senki sem számított: a 40. percben Marucza szánta el magát bő 30 méterről, a labda pedig a kapus felett a hálóban kötött ki – hatalmas találat volt. A szünetig mindkét oldalt kimaradt egy-egy nagy lehetőség, így döntetlen állásnál jött a szünet.

Térfélcsere után mintha kicserélték volna az udvarhelyi együttest, stabilan állt a pályán, a hazaiak sokszor percekig nem tudták átlépni a felezővonalat. Az 53. percben Manole végzett el 20 méterről mesterien egy szabadrúgást, a labda a bal felsőben kötött ki. Nem sokkal később már kettő volt az SZFC előnye, Manole duplázott, egy kipattanót kellett a hálóba passzolnia. Itt nem állt le Mihai Ianc legénysége, és Pop révén megszerezte negyedik gólját és még csak a 66. percben jártunk.

Az FC Pucioasa hamar szépített, büntetőből Marina volt eredményes, ám ennél közelebb nem tudott férkőzni, pedig az utolsó tíz percet emberelőnyben játszhatta – Bobea kapott sárga lapot labdaelrúgás miatt, és mivel már korábban is volt figyelmeztetve, kiállították.

Az SZFC habár beszorult a mérkőzés hajrájában, magabiztosan védekezett és végül 4–2-re megnyerte a mérkőzést. Ennek a sikernek köszönhetően tíz pontra növelte előnyét a felsőházban, és már a következő fordulóban, kedden Barcarozsnyó ellen matematikailag is bebiztosíthatja első helyét.

Labdarúgó 3. Liga, felsőház, 5. forduló
FC Pucioasa–Székelyudvarhelyi FC 2–4 (1–1)
Gólszerzők: Calofir (19.), Marina (72. – 11-esből), illetve Marucza (40.), Manole (53., 60.), Pop (66.)
Kiállítva: Bobea (82., SZFC)
SZFC: Popa – Marucza, Merdariu, Kilyén, Criștiu (Nisipeanu, 72.), Savin (Bálint, 72.), Guță (Lázár, 90+3.), Petra, Manole (Simó, 72.), Bobea, Pop (Botorok, 90.).