Lazán gurított egy hármast Tatrangon az SZFC

Zátyi Tibor 2023. szeptember 02., 19:30 utolsó módosítás: 2023. szeptember 02., 19:44

Megszerezte második győzelmét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, a 2. fordulóban, szombaton délután magabiztos focival 3–0-ra nyert a Tatrangi Ciucaș ellen.

Fotó: László Zsolt/SZFC

Feljavult a Székelyudvarhelyi FC játéka, míg az első fordulóban csupán nagy nehézségek árán tudta megverni a Kézdivásárhelyi SE-t, addig a második játéknapon könnyedén szerezte meg a pontokat.

A tatrangi csapat csak az első tíz–tizenöt percben tudta tartani az SZFC iramát, ezt követően csak a vendégek alakítottak ki helyzeteket, ezeket azonban rendre elpuskázták – volt egy meg nem adott találatuk is – egészen a 23. percig, amikor Boția egy szép tekeréssel megszerezte a vezetést (0–1). A gól megfogta a hazai csapatot, jöttek az újabb SZFC-lehetőségek, majd a 36. percben a második találat, Becze vette át a labdát és lőtt 10 méterről a hálóba (0–2).

A szünet nem hozott változást, az SZFC uralta a játékot és alakította ki a helyzeteket, ám ezekből viszont csak egyet tudott kihasználni: a három pont sorsa elég hamar eldőlt, az 59. percben Simó forgatta meg a teljes hazai védelmet, majd tizenhat méterről hatalmas találatot szerzett. A harmadik udvarhelyi gólt követően érkeztek a cserék, már ritkán alakultak ki lehetőségek, az eredmény pedig nem változott többet.

Az SZFC megszerezte második győzelmét és csak rosszabb gólkülönbsége miatt nem vezeti a táblázatot. A következő fordulóban, pénteken a Brassói SR Municipalt fogadja.

A Kézdivásárhelyi SE újabb vereséget szenvedett, ezúttal a Zernyesti Olimpictől kapott ki 4–0-ra.

Labdarúgó 3. Liga, 2. forduló
Tatrangi Ciucaș–Székelyudvarhelyi FC 0–3 (0–2)
gólszerzők Boția (23.), Becze (36.), Simó (59.)
SZFC: Vlasa – Aszalos, Kovács, Cîrstian, Tordai, Marucza, Boția (Lázár, a szünetben), Matei (Farkas, 86.), Simó (Antal, 62.), Sebestyén (Șerban, 75.), Becze (Gavîrliță, 62.).