Kilenc emberrel is helytállt a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2021. november 06., 18:08 utolsó módosítás: 2021. november 06., 19:36

Meglehetősen mostoha körülmények között szakadt meg a Székelyudvarhelyi FC győzelmi sorozata a labdarúgó 3. Ligában, a 11. fordulóban az FC Pucioasa vendégeként több mint egy félidőt kettős emberhátrányban játszva kapott ki 2–0-ra.

Fájdalmas vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC Fotó: Beliczay László

A mérkőzésre az egész keret Mihai Ianc vezetőedző rendelkezésére állt, kivéve Savin Cătălint, aki sárga lapos eltiltás miatt nem léphetett pályára. A találkozó közel negyedórás késéssel kezdődött, mivel az egyik orvosnak nem volt hivatalos pecsétje, végül sikerült időben rendezni a hivatalos dolgokat.

Az SZFC nagyon bátran és jól kezdte a mérkőzést, Pop, Simó, majd Covaciu kecsegtető lehetősége maradt ki az első negyedórában. Az amúgy elég durva, paprikás hangulatú mérkőzésen sokszor villant a sárga lap, főleg a vendégek felé, a 15. percben Covaciu, majd Berkeczi is figyelmeztetésben részesült. Nem sokkal később Bobeát kaszálták el büntetőt érően a hazai tizenhatosban, ám a játékvezető sípja néma maradt.

A félidő második felében kiegyenlítette a játékot a házigazda, és a 37. percben pedig következett a mérkőzés egyik kulcsmomentuma: egy támadás során Nisipeanu vállt vállnak vetve harcolt a labdáért Berkeczivel, mindketten elestek, a játékvezető szabálytalanságot fújt, az SZFC játékosának felmutatta a második sárga lapot, majd kiállította. Az emberhátrány megzavarta az udvarhelyi védelmet, a szabadrúgást Bodea még kiöklözte, ám a kipattanóra jól érkezett Calofir és közelről nem hibázott.

A játékvezetői döntések miatt egyre idegesebben játszott a vendég együttes, a szünet előtt az oltenițai Valentin Porumbel reklámálásért felmutatott sárga lapok miatt leküldte a pályáról Petrát, továbbá a kispadról kiállította az SZFC vezetőedzőjét, Iancot is.

A szünetben próbálta rendezni a sorait a kettős emberhátrányba került SZFC, ám a szerencse is elpártolt a csapattól: a második félidőre pályára küldött Baga megsérült, a 61. percben egy ellentámadás végén a Pucioasa megduplázta előnyét, majd Covaciu távoli bombája a keresztlécen csattant.

Megszakadt tehát az SZFC győzelmi sorozata, hat sikert követően állították meg az 5-ös csoport éllovasát.

Mihai Ianc, az SZFC vezetőedzője nyilatkozott a mérkőzést követően. „Amíg egyenlő létszámban volt a két csapat, a hazaiak nem tudtak felérni a tizenhatosunkig. Nem akarom kommentálni a bíráskodást. Nagyon sajnálom a fiúkat, hiszen nagyot küzdöttek, büszke vagyok rájuk. Két vereséget szenvedtünk a szezonban, egyiket sem megérdemelten. Viszont mi csak a saját dolgunkkal foglalkozunk, lépésről lépésre haladunk, a jövő héttől pedig ismét nullából kezdjük és hangolunk a KSE elleni bajnokira.”

Labdarúgó 3. Liga, 11. forduló
FC Pucioasa–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (1–0)
gólszerzők Calofir (39.), Iamandache (62.)
kiállítva Berkeczi (37., SZFC), Petra (44., SZFC)
SZFC: Bodea – Marucza, Merdariu, Berkeczi, Simó, Mitra, Bálint (Tankó, 65.), Covaciu, Bobea (Baga, a szünetben; Botorok, 57.), Petra, Pop (Mateiciuc, 57.).