Jobb csapattól kapott ki a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2023. szeptember 22., 19:55 utolsó módosítás: 2023. szeptember 22., 20:15

Valószínűleg a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának legerősebb ellenfelét fogadta az 5. fordulóban a Székelyudvarhelyi FC, a Câmpulung Muscel a kétszeres román bajnok Gabriel Matei góljával magával vitte a pontokat.

Kemény ellenfél volt a Câmpulung Fotó: László Ildikó

Jobban kezdte a péntek délutáni mérkőzést a mintegy háromszáz hazai néző előtt játszó Székelyudvarhelyi FC, azonban kevés helyzetet tudott kialakítani az első 25 percben: Becze lövését utolsó pillanatban blokkolták, majd Marucza távoli bombáját hárította a kapus. A játékrész második felében átvette az irányítást Câmpulung, beszorította házigazdáját. A 35. percben közel jártak a gólhoz, Sanda nagyjából 30 méterről szabadrúgásból zúdított kapura, Vlasa nagyot nyújtózva tolta ki a léc alól a labdát.

A szünet előtt mégis megszerezte a vezetést a vendég együttes, a Bukaresti Steauával két bajnoki címet is nyert Gabriel Matei távoli lövését védte Vlasa, de a labda visszapördült és áthaladt a gólvonalon.

Fotó: László Ildikó

A második játékrész elején óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Kovács fejesét bravúrral védte Voicu. Ezt követően elfogyott a hazaiak lendülete, Câmpulung minden téren irányította és uralta a játékot. Érkeztek a cserék, bemutatkozott a héten érkezett Györgyi Arthur is,

ám nem javult fel az SZFC játéka, továbbra is szenvedtek a fiúk a pályán.

A hosszabbításban Vlasa bemutatott még egy bravúrt, az eredmény pedig többet nem változott, az SZFC elszenvedte zsinórban második vereségét, míg a korábbi 32-szeres román válogatott Costin Lazăr által irányított Câmpulung megszerezte ötödik győzelmét.

Folytatás jövő héten a Brassói Kids Tâmpa otthonában, az udvarhelyiekre egy újabb nehéz mérkőzés vár.

Labdarúgó 3. Liga, 5. forduló
Székelyudvarhelyi FC–Câmpulung Muscel 0–1 (0–1),
gólszerző Matei (45+1.)
SZFC: Vlasa – Tordai, Cîrstian, Kovács, Göndör, Lázár (Bara, a szünetben, Aszalos, 76.), Marucza, Simó, Antal (Györgyi, 63.), Şerban (Matei, 85.), Becze. Vezetőedző: Lucian Nicolau.