Három büntető és KSE-vereség

Székely Sport 2020. október 17., 17:57 utolsó módosítás: 2020. október 17., 17:58

Rangadót játszott a Kézdivásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjában, a harmadik helyen álló háromszékiek a második helyezett Brassói SR Municipal együttesét fogadták szombaton.

A brassóiak öröme a KSE elleni mérkőzés végén Fotó: Facebook/SR Brașov

Nem indult jól a találkozó a KSE számára, hiszen már a 13. percben büntetőhöz jutottak a brassóiak, a tizenegyest Popa magabiztosan értékesítette. Fél óra játék után még nehezebb helyzetbe került a kézdi együttes, hiszen újabb büntetőt érő szabálytalanságot követett el a védelme, Popa pedig ezt is belőtte.

Térfélcsere után öt perccel a brassóiak eldöntötték a három pont sorsát, Cenk is betalált, ezzel háromra növelte a Steagul Roșu előnyét. A hazaiaknak végül összejött a becsületgól, ezt Tankó szerezte büntetőből a 66. percben, a brassóiak magabiztosan gyűjtötték be és vitték magukkal a három pontot.

A következő fordulóban a KSE az utolsó előtti Brassói Kids Tâmpa vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 6. forduló
Kézdivásárhelyi SE–Brassói SR Municipal 1–3 (0–2)
gólszerzők Tankó (66. – büntetőből), illetve Popa (13., 28. – mindketőt büntetőből), Cenk (50.)