Nagyszerűen kezdte a péntek délutáni mérkőzést az udvarhelyi csapat, uralta a játékot, sokszor percekig birtokolta a labdát, a hazaiak ritkán tudták átlépni a felezővonalat. Az SZFC fölényéből többször is sikerült ígéretes helyzeteket kialakítani,
előbb Vékás lőtt jól helyzetből mellé, majd Turcu nem tudta értékesíteni a lehetőségét.
A 30. percben Barta hagyta ki az addigi legnagyobb lehetőséget, 14 méterről eleresztett lövése centikkel kerülte el a kaput. A Corona több szögletet rúghatott az első félidőben, ám mindegyiket magabiztosan tisztázta a vendégek védelme, legnagyobb lehetőségük a szünet előtt volt, amikor egy távoli, de erős lövést védett ki Moroz.
A szünetet követően megváltozott a játék képe, sokkal dominánsabb focit kezdett játszani a Corona, jöttek is a brassói a helyzetek, ám Moroz magabiztosan végezte dolgát a kapuban. A hazai nyomás végül a 74. percben érett góllá, egy szépen felépített támadás végén kijátszották a teljes SZFC-védelmet, Drăgoi fejelt a kapuba.
Florin Stângă, az SZFC edzője rögtön kéttámadós taktikára váltott, azonban a jól tömörülő hazai védelmet (öt meccsen mindössze négy gólt kaptak) nem sikerült feltörni.
A Corona 1–0-ra megnyerte a mérkőzést, így továbbra is vezeti a bajnokságot, míg az SZFC elszenvedte szezonbeli harmadik vereségét.
Folytatás jövő pénteken, 15 órakor az udvarhelyi együttes a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II-t fogadja a sétatéri stadionban.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!