A jó szezonrajtot követően mindkét Maros megyei csapat teljesítménye visszaesett. Szászrégen a legutóbbi négy fordulóban mindössze egy pontot szerzett, ezúttal a Vajdahunyadi SK otthonában kapott ki 2–0-ra.
Nyárádtő teljesítménye is visszaesett, zsinórban második meccsén kapott ki, pénteken a Kolozsvári Viitorul vendégeként maradt alul 2–0 arányban, így a két csapat helyet is cserélt a táblázaton.
A következő fordulóban Nyárádtőnek nehéz dolga lesz megszakítani rossz sorozatát, hiszen az éllovas Vajdahunyadot fogadja, míg Szászrégenre kötelező győzelem vár a sereghajtó Kolozsvári Sănătatea ellen.
| 2021. 10. 08. 15:00 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 2-0 |
| 2021. 10. 08. 15:00 | Vajdahunyadi SK Vajdahunyad | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 2-0 |
| 2021. 10. 08. 15:00 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | Marosújvári SK Marosújvár | 2-4 |
| 2021. 10. 08. 15:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | Besztercei Gloria Beszterce | 0-4 |
| 2021. 10. 09. 15:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | Tordai Arieșul Torda | 3-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi SK Vajdahunyad | 7 | 6 | 1 | 0 | 23-5 | 19 |
2 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 7 | 5 | 2 | 0 | 16-10 | 17 |
3 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 7 | 4 | 1 | 2 | 10-10 | 13 |
4 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 7 | 4 | 0 | 3 | 16-9 | 12 |
5 | Besztercei Gloria Beszterce | 7 | 4 | 0 | 3 | 16-18 | 12 |
6 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 7 | 3 | 1 | 3 | 11-9 | 10 |
7 | Marosújvári SK Marosújvár | 7 | 2 | 2 | 3 | 9-12 | 8 |
8 | Tordai Arieșul Torda | 7 | 1 | 1 | 5 | 7-13 | 4 |
9 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 7 | 1 | 0 | 6 | 6-19 | 3 |
10 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 7 | 0 | 2 | 5 | 9-18 | 2 |
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!