Fontos győzelmet arattak Tatrangban a kézdivásárhelyi kék-fehérek

Daczó Hodor Barna 2023. november 11., 17:17

A Kézdivásárhelyi SE remek kilencven perc után szerezte meg a pontokat a Tatrangi Ciucaș otthonában szombaton, a labdarúgó a 3. Liga 12. fordulójában.

Illusztráció Fotó: László Ildikó

A kézdivásárhelyi kék-fehérek idénybeli egyik legjobb mérkőzésüket vívták a Brassó megyei csapat ellen. Călin Moldovan legényei

remek, fegyelmezett védekezéssel és gyors ellentámadásokkal kényszerítették térdre a kiesésért vívott küzdelemben a fő ellenlábasnak számító házigazda alakulatot.

Az első játékrészben egyetlen helyzetet sikerült kialakítani a tatrangiaknak, ám az nem hagyott nyomot az eredményjelző táblán.

Ezzel szemben a magabiztosan és elszántan játszó kézdiek Agafiței révén a 43. percben vezetéshez jutottak, így a csapatok egygólos kézdi előnynél vonultak szünetre.

A második félidő zömében egykapus játék tanúi lehettek a nézők, a kézdiek rendesen beszorították térfelükre a tatrangiakat, ennek megfelelően a KSE háromgólosra növelte előnyét: előbb a 66. percben Turcu szerezte meg csapata második gólját, majd a 72.-ben Ketesdi is megzörgette a tatrangiak hálóját (0–3).

Innentől kezdve a kézdiek visszavettek a tempóból és a házigazdák próbálták menteni a menthetőt.

Két ízben, a 78., illetve a 83. percekben be is találtak Bunduc hálójába, ám ennél többre nem futotta igyekezetükből, és a hármas sípszó után a Kézdivásárhelyi SE megérdemelten zsebelte be a három pontot.

„Nagyon fontos mérkőzés volt számunkra a mai” – nyilatkozta a Székely Sportnak Rancz Lajos, a KSE elnöke.

A következő fordulóban a kék-fehérek hazai pályán a sereghajtó Brassói SR Municipal együttesét fogadják, és győzelem esetén megelőzhetik az ugyancsak 11 pontos, ám jobb gólaránnyal rendelkező Tatrangot a tabellán.