A Petrolul–Bukaresti Metaloglobus mérkőzésen mindössze egy gól született a szünetet követően esett szemfüles Buhăescu-találat a három pontot jelentette a ploiești-i csapatnak. A találkozó előtt még pontegyenlőséggel állt a két együttes a 9., illetve a 10. helyen, a Petrolul sikerével rögtön felsőházi rájátszást érő helyre ugrott, pontszámban utolérte és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte az FK Csíkszeredát.
A hatodik helyezett csíkiak ebben a fordulóban hazai pályán 2–0-ra nyertek a Resicabányai MSC ellen, és szombaton a 15. pozícióban található Temesvári Ripensia vendégei lesznek.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!