Az FK Csíkszereda ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta

Dobos László 2021. február 20., 12:53 utolsó módosítás: 2021. február 20., 14:13

Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában, a székelyföldiek szombaton délben hazai pályán 2–0-ra nyertek a Resicabányai MSC ellen. A Hargita megyeiek megtartották rájátszásba jutási esélyüket.

A remek kezdés megalapozta a sikert Fotó: Pinti Attila

Csíkszeredában havazott a mérkőzés előtti éjszakán és reggelen, 5-6 cm-es friss hó esett, de a fűtött gyepszőnyegű pálya kitűnő állapotban volt a találkozó kezdetekor, amikor –1 C fokot mutatott a hőmérő.

Az őszi szezont kihagyó fiatal helyi tehetséges középpályással, Casiadi-Bakó Somával kezdte az FK Csíkszereda az összecsapást, amely már az első támadásnál, így az első kapura lövésből megszerezte a vezetést: a 2. percben Dzsebari bal oldali beadása a kaputól mintegy hat méterre lévő Marvin Schiebhez került, aki két védő között ballal a felsőbe bombázta (1–0).

A folytatásban mindkét kapunál adódtak helyzetek, de Casiadi, illetve Bresneanu lövése nem talált célt. A 30. percben Takács próbálkozását szögletre mentette Cobrea, a resicai kapus. A jobb oldali pontrúgást követően a labda a bal oldalra került, ahonnan Casiadi visszaívelte kapu elé, a mintegy tíz méterre jól helyezkedő Kelemen Dávid pedig a felső sarokba fejelte a labdát (2–0).

Fontos momentuma volt a mérkőzésnek a 35. perc, amikor a vendégek csatára, a gazdag élvonalbeli tapasztalattal rendelkező Laurențiu Buș betört a csíki tizenhatosába, Ribanszky kapus labdára vetődését pedig szabálytalannak látta a játékvezető és tizenegyes pontra mutatott.

A büntetőt Victor Astafei végezte el, a felső kapufát találta telibe...

Többet támadott a második játékrészben a vendégcsapat, azonban az FK Csíkszereda szervezetten védekezett, Ribánszky kapus pedig mindent magabiztosan védett.

Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a székelyföldi alakulat, azonban Bor szabadrúgása a sorfalat találta el, Mészáros veszélyes lövéseit pedig hárítani tudta a vendégek kapusa.

2–0-ra diadalmaskodott a csíkszeredai együttes, ezzel pedig ott folytatta, ahol a téli szünet előtt abbahagyta, zsinórban nyolcadik másodosztályos meccsén nem szenvedett vereséget, jelenleg 24 ponttal a rangsor ötödik helyén áll – ami a rájátszás felsőházát jelenti.

A következő fordulóban az FK Csíkszereda a Bánságban vendégszerepel, szombaton, február 27-én délelőtt 11 órától a Temesvári Ripensia otthonában lép majd pályára.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 16. forduló:

FK Csíkszereda–Resicabányai CSM 2–0 (2–0).
Gólszerzők:
Marvin Schieb (2. perc) és Kelemen Dávid (31.).
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Szabó Gerő (Kolozsvár) és Ovidiu Timar (Nagyvárad).
FK Csikszereda: Rybansky László – Takács Rareș, Apró Claudiu, Kelemen Dávid, Bor Dávid, Csűrös Attila, Casiadi-Bakó Soma (Cătălin Savin, a 86. perctől), Szufián Dzsebari (Botorok János, 86.), Marvin Schieb (Pintér Norbert, 89.), Juan Francisco Bauza (Mészáros András, 73.), Bara Levente. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Resicabányai CSM: Alberto Cobrea – Lorenzo Giuliano Acka (Bogdan Cristian Szíjj, 67,), Alin Dudea, Alexandru Sălcianu, Alexandru Sima, Nicolae Breșneni (Eduards Visnakovs, 67.), Vlad Chera, Robert Boboc, Nini Popescu (Alexandru Dulca, 46.), Victor Astafei (Claudiu Matiș, 78.), Laurentiu Buș. Vezetőedző: Alin Minteuan.