Schieb kapáslövése három pontot ért az FK-nak

Dobos László 2020. november 15., 12:57

Az FK Csíkszereda Marvin Schieb nagyszerű góljával 1–0-ra legyőzte a Concordia Chiajna együttesét vasárnap délben a labdarúgó 2. Liga 12. fordulójában.

A csíki győzelem teljesen megérdemelt, a székelyföldi csapat az első perctől az utolsóig irányította a mérkőzést, a szögletarány 9:0 volt a házigazdák javára, az egykori román válogatott Costel Orac (mostanában több helyen Oraca-nak írják a nevét) által felkészített Ilfov megyei alakulat csak ellentámadásokkal próbálkozott.

Érdekesség, hogy először volt kezdő az FK Csíkszeredánál ebben az idényben Gyenge Szilárd kapus, illetve Szufián Dzsebari. Az eső félidő első nagy csíki gólhelyzetei Bauza előtt adódtak, de Bor és Apró is megpróbálkozott egy-egy szabadrúgással, mindkét lövés azonban mellé ment.

A 43. percben jobb oldali szöglethez jutott az FK, a Dzsebari által beívelt labdát a védők kifejelték, a játékszer a bal oldalon, a 16-oson kívül helyezkedő Schiebhez pattant, aki kapásból szépségdíjas gólt lőtt a bal felsőbe (1–0).

Szünet után is az FK támadott többet, de a vendégek az 57. percben egyenlíthettek volna, amikor Herghelegiu lövése a felső kapufáról pattant ki. Ezt követően Dzsebari tiszta helyzetben mellé lőtte a labdát, Bauza fejese szintén kevéssel szállt kapu mellé, de Csűrös, Eder Gonzales és Bor előtt is adódott tiszta gólszerzési lehetőség. A hosszabbítás perceiben veszélyes szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, de Herghelegiu mintegy 18 méterről eleresztett lövése elkerülte a csíki kaput.

A csíki együttes szezonbeli negyedik győzelmével négy helyet ugrott előre a táblázaton, 15 pontjával jelenleg a 12. pozícióban található.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 12. forduló:
FK Csíkszereda–Concordia Chiajna 1–0 (1–0).
Gólszerző: Marvin Schieb (43.).
FK Csíkszereda: Gyenge – Takács (Palmeș, 90.), Apró, Kelemen, Bor, Csűrös, Eder Gonzalez (Savin, 84.), Dzsebari (Bara, 73.), Bauza (Mészáros, 73.), Rotar (Botorok, 84.), Schieb. Vezetőedző:
Valentin Suciu
Concordia: Chesneau – Alexe, Marc, Incidisz, Cherecheș, Biceanu (Ciucureanu, 87.), Mihalcea, Stănică (Piper, 56.), Kanda, Hergheligiu, Arnăutu. Vezetőedző: Costel Orac.
Játékvezetők: Rareș George Vidican (Szatmárnémeti), Florian Alexandru Vişan (Galac) és Roberto Ciuraru (Sepsiszentgyörgy).
•  Fotó: Pinti Attila