Megégett a vajdahunyadi forróságban az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2023. augusztus 19., 14:02 utolsó módosítás: 2023. augusztus 19., 16:20

Az FK Csíkszereda elszenvedte második vereségét a labdarúgó 2. Liga új idényében, a fiúk szombaton délben a 2. Ligában újonc Vajdahunyadi Corvinul otthonában simán alulmaradtak, két góllal kaptak ki.

A csíkiak újabb vereséget szenvedtek, három meccsből kettőt kikaptak a szezonrajton Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

A csapatok hét közben a Román Kupa harmadik körében is pályára léptek, míg az FK Csíkszereda nagyon megszenvedett a továbbjutásért a Székelyudvarhelyi FC otthonában – végül 1–0-ra nyert, addig a Corvinul könnyed, 4–1-es győzelmet aratott a Jiul Petroșani vendégeként.

Közel 30 fokos melegben rendezték meg a találkozót szombaton délben, a hőség egyik fél kedvét sem szegte, hiszen élvezetes első félidőt játszottak egymással.

A játékrész első felében a csíkiak veszélyeztettek többet, a 9. percben Kovács tört előre a bal szélen, befelé cselezett, majd bő 25 méterről eleresztett távoli lövése kevéssel tévesztett célt, nem sokkal később pedig Veres a 16-os vonaláról leadott lapos, erős lövését szögletre mentették.

Ez ébresztőleg hatott a Corvinulra, nyomás alá helyezték az FK védelmét, és nem sokkal később fel is jegyezhettük első lehetőségüket, a 19. percben Mitran fejesét Gyenge nagy védéssel hatástalanította.

A csíkiak kapusa félóra játékot követően még nagyobb bravúrt mutatott be, amikor egy beívelést követően Lică maradt egyedül a tizenhatos jobb oldalában és közelről kapura bombázott.

A játékrész utolsó lehetősége az FK előtt adódott, a balról beadott labda irányt változtatott Iacobon, ám Lefter a helyén volt és nagyot nyújtózva kiszedte a bal alsóból a játékszert.

Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

A szünetet követően ismét a Corvinul irányította a játékot, a vezetést is megszerezte, ehhez viszont kellett az FK védelmének nagy hibája is: az 54. percben a hazaiak szöglethez jutottak, a jobb oldalról elvégzett ívelést a hosszú oldalról Manolache visszafejelte, középen Hrezdacra senki sem figyelt, aki labdaátvétel után hat méterről a hálóba bombázott (1–0).

A vadjahunyadiak ezután átadták a kezdeményezést az FK-nak, amely nem tudott veszélyeztetni, így Ilyés Róbert vezetőedző a 67. percben behozta Jelenát és Magyarit a támadósorba.

A frissen érkezett fiúk fel sem tudták venni a meccs ritmusát, újabb gólt kapott az FK: a középpályán eladott labdából jól indították Comant, aki kiugrott a védősorból, majd átemelte a 16-os vonalához közel tartózkodó Gyengét (2–0).

Nem talált magára az FK, egyetlen Magyari próbálkozás – ami célt tévesztett – került be a statisztikákba, míg a Corvinul a hajrában háromra is növelhette volna előnyét, ám a fejes a jobb kapufán csattant.

Az FK elszenvedte szezonbeli második vereségét, legközelebb hazai pályán javíthat, a táblázaton mögötte álló Resicabányai CSM-et fogadja, a Corvinul pedig a második az éllovas, háromból hármat nyert Sellenberk után.