Legyőzte az éllovast, Szuperligát érő helyen az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2024. április 01., 19:39

Két, teljesen más céllal pályára lépő együttes csapott össze húsvéthétfő délutánján Csíkszeredában, a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában a sokkal lelkesebb FK Csíkszereda legyőzte az éllovas Sellenberket, és óriási lépést tett a feljutás felé.

Jogos az öröm, kiváló játékkal nyert meg fontos meccset az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A meccs elején a jobb oldalon több ígéretes támadást vezethetett az FK, ám a jól tömörülő vendégvédelem rendre blokkolt, majd fel is szabadította a kapuja előterét. A sokadik próbálkozás a 17. percben gyümölcsözővé vált, ezúttal is Jebari volt az előkészítő, tökéletesen ívelt a két középhátvéd közé, ahonnan Jelena bólintott a hálóba (1–0).

Jebari nagyszerűen játszott Fotó: Pinti Attila

A csatár gólszerzés közben megsérült, ápolásra szorult, de szerencsére tudta folytatni a meccset. Sellenberktől először a csíkiak korábbi játékosa, Raul Palmeș veszélyeztetett, de fejese jócskán mellé szállt.

A népes és hangos szurkolótábor által előretolt hazaiak fél óra játékot követően megduplázták előnyüket,

Anderson fejelt vissza egy labdát, Bakos pedig jó helyről fordult rá és a hálóba bombázott (2–0).

Nagyon sokan kíváncsiak voltak a mérkőzésre Fotó: Pinti Attila

Az alapszakasz-győztes Sellenberkre nem lehetett ráismerni, elemi hibákat vétett, a középpályája átjáróház volt, olcsó szimulálásokkal próbált büntetőhöz jutni. A játékrész utolsó perceiben azért beszorította házigazdáját, de nem volt veszélyes Gyenge kapujára.

A szünetet követően is a házigazda akarta érvényesült a pályán, Jebari pedig hatalmas keresztlécet lőtt, majd alig tévesztett célt. A 66. percre a vendégek vezetőedzője, Claudiu Niculescu minden cseréjét kihasználta, majd veszélyes szabadrúgáshoz jutott Balogh kezezése miatt a 16-os vonaláról, Panos, a korábbi FK-középpályás a sorfalba lőtt.

Claudiu Niculescu csapata nem tudott felnőni a házigazda játékához Fotó: Pinti Attila

Az első igazán nagy vendéghelyzetet a 70. percben lehetett feljegyezni, amikor egy szép egyérintős támadás végén Deac került ziccerbe, de Gyenge lábbal védett. Ezzel el is lőtte puskaporát a Sellenberk, a hazaiak pedig akár még növelhették volna előnyüket, ám nem erőltették a támadásokat.

A csíkiak behúzták a mérkőzést és két helyet előrelépve feljöttek a negyedik pozícióba, ami a jelenlegi sorrendben egyenes ági feljutást jelent a Szuperligába.

Jelena szerezte a meccs első gólját Fotó: Pinti Attila

Sellenberk ezzel a vereséggel elveszítette az első helyet, az élre a Mioveni-t legyőző Slobozia állt.

A mérkőzést követően a két csapat vezetőedzőjét és az első gól szerzőjét is megkérdeztük.

Az FK vasárnap játszik ismét, nagyon nehéz kiszállás vár Ilyés Róbert vezetőedző együttesére, az éllovashoz látogatnak.