Ismét nem tudta megtartani előnyét az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2023. szeptember 02., 13:20

Emberelőnyben hullatott ismét pontokat az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában, szombaton délben hiába szerezte meg a vezetést, majd került emberelőnybe, a Viitorul Pandurii Tg. Jiu a hajrában egy pontot kiharcolt.

Kisebb gödörbe került az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A hétközi, Vajdahunyadi Corvinul szembeni kupabúcsút követően nem utazott haza az FK Csíkszereda, hiszen újabb kiszállás várt a csapatra, a szezont ugyancsak rosszul kezdő Viitorul Pandurii Tg. Jiu vendége volt.

Az FK kapujában Simon Máté kapott lehetőséget, Ilyés Róbert vezetőedző több helyen is változtatott a kupameccsen használt kezdőhöz képest. A gyenge minőségű pályán rendezett találkozóra nagyjából százan voltak kíváncsiak, az első helyzetet pedig a vendégek hagyták ki, Babati ívelését Gál-Andrezly lőtte kapura, Geantă viszont védett.

A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek, egészen a hajrá kezdetéig, a vendégek Babati kapufáját követően megszerezték a vezetést: egy szép támadás során ment végig a labda a csíki játékosokon, Csiszér ívelését Kelemen Dávid bólintotta a hálóba! (0–1)

A második félidő első negyedóráját megnyomta a Pandurii, beszorította az FK-t és egy gólt is szerzett, amit szabálytalanság miatt érvénytelenített a játékvezető. A nyomás enyhülésével ismét kiegyenlítette a játékot a csíki csapat, majd emberelőnybe került, miután Acolas Magyarival szemben szabálytalankodott, emiatt megkapta második sárga lapját, mehetett tusolni.

Az emberhátrány új erőket mozgósított a hazaiakban, akik a 85. percben egyenlítettek, Njifakue lövését még védte Simon, de Gîrbiță duplázásánál már verve volt. A hosszabbításban így is volt esély a három pont megszerzésére, ám Veres lövésénél ezúttal is közbeszólt a kapufa.

A vége 1–1 lett, az FK Csíkszereda ugyanúgy elbukta egygólos előnyét, mint egy héttel ezelőtt hazai pályán Resicabánya ellen. Valószínűleg jókor jön a kisebb szünet, hiszen legközelebb szeptember közepén játszanak a piros-feketék, a CS Mioveni-t fogadják majd.