Nincs idő pihenésre a román másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. Szerdán hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az FK Csíkszereda a sereghajtó Pandurii ellen, vasárnap pedig a Concordia Chiajna érkezik Csíkszeredába.
Mindkét együttes a rangsor második felében foglal helyet, ezért minden pont fontos számukra.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint a csapat tagjain érződik a frusztráció a szerdai döntetlent követően, hiszen mindenki hajtott, küzdött, de mégsem sikerült nyerni.
„Össze kell szedjük magunkat, hiszen egy tapasztalt, gazdag élvonalbeli múlttal rendelkező játékosokból álló csapatot fogadunk, ahol még edzőváltás is volt, ez is egy löketet adhat nekik. Remélem, hogy vasárnap be tudjuk lőni a helyzeteinket” – összegzett Suciu.
Chiajna nagyon rossz formában van, legutóbb szeptember közepén nyert meccset, 4–0-ra verte a Pandurii együttesét, azóta lejátszott hét találkozóján mindössze egy pontot szerzett.
A hét közben a Concordia is pótolt mérkőzést, 1–0-ra kikapott Resicabányán.
A bokaficamot szenvedett Palmeș kihagyja a vasárnap délelőtt 11 órakor kezdődő találkozót, amelyet az Erdélyi TV élőben közvetít.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!