Nem bírt a sereghajtóval az FK Csíkszereda

Székely Sport 2020. november 11., 16:11 utolsó módosítás: 2020. november 11., 17:09

Elhalasztott találkozót pótolt szerdán délután az FK Csíkszereda. A labdarúgó 2. Ligában hazai pályán nem bírt a sereghajtó Pandurii Lignitul Tg. Jiu együttesével.

A döntetlen egyik csapatnak sem kedvez Fotó: Pinti Attila

Papíron könnyűnek tűnő, a valóságban azonban nagyon nehéz mérkőzés várt az FK Csíkszeredára, a rangsor utolsó helyén álló együttes a mérkőzés nagy részében tíz emberrel védekezett és ellentámadásokkal próbálkozott.

Az első félidőben tíz kapu felé tartó lövéssel záruló veszélyes támadást hozott össze a házigazda,

de ezek közül csak Schieb 2. percben lőtt kapufája lehetett volna gól egy kis szerencsével, a többi próbálkozás végén a labda elkerülte a vendégek kapuját.

Szünetben három támadójátékosát is lecserélte az FK Csíkszereda, de a helyzet nem sokat változott, meddő harcot hozott a második 45 perc is. A második félidő első nagy gólhelyzetét Eder hagyta ki a 70. percben, amikor távoli lövése az oldalhálót találta el.

A 75. percben Bauza tört be a vendégek területére, az argentin csatárt szabálytalanul szerelték, a megítélt büntetőt pedig Claudiu Apró értékesítette, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba (1–0).

Két percre rá növelhette volna előnyét az FK, a zsilvásárhelyiek azonban labdát szereztek saját 16-osukon belül, az ellentámadás pedig góllal zárult: Martin Remacle, a Panduri belgiumi idegenlégiósa nagy bombagólt lőtt, a mintegy 33 méterről eleresztett lövés a bal kapufa mellett kötött ki (1–1).

A folytatásban mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést, a 80. percben Bor szabadrúgását a felső léc alul mentette szögletre Aldescu, a vendégek kapusa, a 88. percben pedig Velcota elől mentett szögletre Ribánszki, a csíki kapus.

Az utolsó percekben és a ráadásban végig az FK támadott, de az újabb gól nem jött össze, így maradt a táblázat 15. helyén.

Labdarúgó 2. Liga, 10. forduló, pótolt mérkőzés:
FK Csíkszereda–Pandurii Lignitul Tg. Jiu 1–1 (0–0),
gólszerzők Claudiu Apró (75. perc, büntetőből), illetve Martin Remacle (77.).
Játékvezetők: Cristina Mariana (Bukarest), Ionuţ Marius Bobe (Videle) és Alexandra Theodora Apostu (Bákó). Megfigyelők: Marian Lumânare (Bukarest) és Marian Deaconu (Ploieşti).
FK Csíkszereda: Ribánszki – Palmeș (Takács, a 70. perctől), Apro, Kelemen, Bor, Csürös (Dzsebari, 79.), Eder Gonzalez, Bara, Pintér (Haberkon,46.), Rotar (Botorok, 46.), Schieb (Bauza, 46.). Vezetőedző: Valentin Suciu
Pandurii: Aldescu – Grecu, Moisie, Bauben (Peia, 52.), Remacle, Jaiteh, Felipe Acosta, Vaida (Goma, 85.), Dodoi, Zaborowsky (Velcotă, 85.), Luzemo. Vezetőedző: Călin Cojocaru

A szintén a 10. fordulóból elhalasztott Resicabányai CSM–Concordia Chiajna mérkőzést csütörtökön 14 órától pótolják, a Bukaresti Rapid–Kolozsvári U találkozót pedig november 19-én pótolják. Az FK vasárnap játszik legközelebb, 11 órakor a Concordia Chiajna együttesét fogadja.