A szerencse alaposan elpártolt az FK Csíkszeredától

Zátyi Tibor 2023. november 05., 14:36

Helyzeteit sokkal jobban kihasználó Sellenberk vasárnap délben 2–1-re nyert az FK Csíkszereda otthonában, a labdarúgó 2. Liga 12. játéknapjához tartozó találkozón a hazaiak háromszor is eltalálták a kapufát.

A pragmatikus Sellenberk három ponttal távozott az FK Csíkszereda otthonából, a hazaiak három kapufát lőttek Fotó: Pinti Attila

A Sellenberk kezdőjében négy, korábban az FK Csíkszeredánál is megfordult labdarúgó kapott helyet: Raul Palmeș, Mickael Panos, Rodri Hernando és Marvin Schieb. A vendégek veszélyesebben fociztak a játékrész első felében, főleg a csíkiak tizenhatosa előtt zajlott a játék, Gyengének több védést is be kellett mutasson, Schiebbel szemben egy bravúrt is. Aztán a 21. percben a házigazda megszerezte a vezetést,

Makrai tartotta meg jól a labdát a sellenberki tizenhatosban, a mindössze 17 éves Balogh elé passzolt, aki bő tíz méterről nem hibázott (1–0).

Sokáig nem vezetett az FK, hiszen bő egy perc alatt egyenlített Sellenberk, egy távoli, erős lövést Gyenge a jobb oldalra ütött ki, a beívelést követően az FK kapusa összeütközött Apróval, a labda Rotund elé került, aki közelről az üresen maradt kapuba gurított (1–1).

A gyors gólváltást követően a félidő második felében a mezőnyben zajlott a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben, 1–1-nél jött a szünet.

A második félidőben bő tíz percet kellett várni a lehetőségekre, a csíkiak nem tudták kihasználni a Szeben megyeiek védelmének megingásait, túloldalt előbb Gyenge bravúrt kellett bemutasson Rodri lövésénél, fél perccel később viszont ő is verve volt, amikor Panos jobboldali beívelésére tökéletesen érkezett Palmeș és közelről védhetetlenül fejelt a hálóba (1–2).

Hajszolta az egyenlítést az FK, volt pár ígéretes próbálkozása, ám ezek vagy elkerülték a kaput, vagy blokkolták a vendég védők. A 71. percben egy újabb ígéretes hazai támadást állított meg Lumbu a tizenhatos vonalán, a frissen beállt Jelenát húzta le, egyből villant a piros lap.

Az FK magyarországi játékosa pedig nagyon közel volt az egyenlítéshez, ám a szabadrúgásból a bal kapufát találta el.

Sellenberk emberhátrányban tartotta a lépést az FK-val, ám támadásban már nem tudott lényegeset alkotni. A 85. percben csíki részről egy újabb nagy egyenlítési lehetőség maradt ki, Rónai távoli lövése is a bal kapufán csattant. A szerencse pedig a továbbiakban is elpártolt a hazaiaktól, a hat perces hosszabbítás elején Nistor 25 méterről eleresztett lövése ezúttal a keresztlécen csattant, majd ezt követően Babati egyenlíthetett volna, ám öt méterről nem tudta eltalálni a kaput.

Az FK Csíkszereda elszenvedte szezonbeli negyedik vereségét és maradt a 12. helyen, míg Sellenberk sikerével átvette a vezetést a 2. Liga alapszakaszában. Az FK számára nagyon nehéz mérkőzés vár, jövő hétfőn, november 13-án a Bukaresti Steauához látogat.