A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) bukaresti székházában hétfőn sorsolták ki a 2. Liga 2021–2022-es szezonjának menetrendjét. A július 31-én rajtoló új évadban az FK Csíkszereda idegenben, a harmadosztályból feljutott Steaua pályáján, a korábbi Ghencea Stadionban kezdi bajnoki menetelését.
A felújított, mostani nevén Steaua Stadiont pár hete az OFK Belgrád elleni felkészülési mérkőzéssel avatták fel a piros-kékek, akik 6–0-s sikert arattak a szerb harmadosztályú ellenfelükkel szemben. Az FK Csíkszereda első hazai mérkőzésére az augusztus 7-i hétvégén kerül sor, amikor is az élvonalból búcsúzott Astra Giurgiu lesz az ellenfél.
A Steaua bár nem rendelkezik feljutási joggal erre a szezonra, labdarúgói mindenképp meg szeretnék mutatni, hogy jó csapatot alkotnak. Sok barátságos mérkőzésüket láttuk, a stábnak a dolga, hogy minél inkább felkészüljenek a mérkőzésre. A második fordulóban az Astrával szemben már saját szurkolóink előtt játszhatunk” – nyilatkozta Szondy Zoltán klubelnök.
A szövetség korábban közölte, hogy az új szezonban visszatérhetnek a nézők a lelátóra.
A másodosztályú klubok 50 százalékig használhatják ki a stadionjuk befogadóképességét, amennyiben a koronavírus-fertőzöttek száma az adott megyében, illetve településen kisebb mint három ezrelék. A mérkőzésekre beoltott, vagy negatív teszttel rendelkező nézőket engednek be, illetve azok is részt vehetnek a találkozókon, akik minimum 15, legfeljebb 180 napja, igazoltan átestek a betegségen.
A labdarúgó 2. Liga lebonyolítási rendszere nem változott az előző szezonhoz képest.
A benevezett húsz csapat a kizárólag odavágós alapszakaszban egyenként 19 mérkőzést játszik, majd ezt követi a rájátszás, ahol a felsőházban a legjobb hat a feljutásért harcol, míg az alsóházban a többi 14 együttes két csoportra bontva a kiesés elkerüléséért küzd egymással.
A playoffban oda-visszavágókat, azaz összesen tíz fordulót, míg a playoutban hat-hat kört rendeznek. A liga két legjobb gárdája automatikusan feljut az élvonalba, a harmadik és a negyedik pedig osztályozót játszik az 1. Liga alsóházának nyolcadik és hetedik helyezettjével. A harmadosztályba összesen öt együttes esik ki, a két alsóházi csoport ötödik és hatodik helyezettje, míg a két negyedik osztályozón találkozik egymással a bennmaradásért.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!