A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) bukaresti székházában hétfőn sorsolták ki a 2. Liga 2021–2022-es szezonjának menetrendjét. A július 31-én rajtoló új évadban az FK Csíkszereda idegenben, a harmadosztályból feljutott Steaua pályáján, a korábbi Ghencea Stadionban kezdi bajnoki menetelését.
A felújított, mostani nevén Steaua Stadiont pár hete az OFK Belgrád elleni felkészülési mérkőzéssel avatták fel a piros-kékek, akik 6–0-s sikert arattak a szerb harmadosztályú ellenfelükkel szemben. Az FK Csíkszereda első hazai mérkőzésére az augusztus 7-i hétvégén kerül sor, amikor is az élvonalból búcsúzott Astra Giurgiu lesz az ellenfél.
A Steaua bár nem rendelkezik feljutási joggal erre a szezonra, labdarúgói mindenképp meg szeretnék mutatni, hogy jó csapatot alkotnak. Sok barátságos mérkőzésüket láttuk, a stábnak a dolga, hogy minél inkább felkészüljenek a mérkőzésre. A második fordulóban az Astrával szemben már saját szurkolóink előtt játszhatunk” – nyilatkozta Szondy Zoltán klubelnök.
A szövetség korábban közölte, hogy az új szezonban visszatérhetnek a nézők a lelátóra.
A másodosztályú klubok 50 százalékig használhatják ki a stadionjuk befogadóképességét, amennyiben a koronavírus-fertőzöttek száma az adott megyében, illetve településen kisebb mint három ezrelék. A mérkőzésekre beoltott, vagy negatív teszttel rendelkező nézőket engednek be, illetve azok is részt vehetnek a találkozókon, akik minimum 15, legfeljebb 180 napja, igazoltan átestek a betegségen.
A labdarúgó 2. Liga lebonyolítási rendszere nem változott az előző szezonhoz képest.
A benevezett húsz csapat a kizárólag odavágós alapszakaszban egyenként 19 mérkőzést játszik, majd ezt követi a rájátszás, ahol a felsőházban a legjobb hat a feljutásért harcol, míg az alsóházban a többi 14 együttes két csoportra bontva a kiesés elkerüléséért küzd egymással.
A playoffban oda-visszavágókat, azaz összesen tíz fordulót, míg a playoutban hat-hat kört rendeznek. A liga két legjobb gárdája automatikusan feljut az élvonalba, a harmadik és a negyedik pedig osztályozót játszik az 1. Liga alsóházának nyolcadik és hetedik helyezettjével. A harmadosztályba összesen öt együttes esik ki, a két alsóházi csoport ötödik és hatodik helyezettje, míg a két negyedik osztályozón találkozik egymással a bennmaradásért.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!