Az első félidőben kevés helyzetet hoztak össze a csapatok, a biztonságos játéké volt a főszerep, így a szünetben úgy tűnt, hogy egy újabb 0–0-s meccset játszanak a felsőházi rájátszásban.
Ezt a 60. percben még jobban megerősítette a házigazda, amikor egy kezezés miatt megítélt büntetőt Valentin Munteanu gyengén végzett el, még a kaput sem találta el a labda. Aztán a 70. percben a hazaiak középpályása, a belga Willian Baeten szerzett labdát a temesvári térfélen és 23 méterről hatalmas gólt lőtt Hindrich Ottó kapujába. Ez volt a felsőházi rájátszás második gólja. A hajrában a Poli közel volt az egyenlítéshez, ám előbb Radunovic fejelt fölé, majd Mera lövését védte nagyot vetődve Enache, a hazaiak kapusa.
Győzelmével az U Craiova 1948 három ponttal vezeti a felsőházi rájátszást.
Korábban az FK Csíkszereda gólnélküli döntetlent játszott a CS Mioveni otthonában.
| 2021. 04. 10. 11:30 | CS Mioveni Mioveni | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 0-0 |
| 2021. 04. 10. 14:00 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 1-0 |
| 2021. 04. 11. 19:00 | Bukaresti Rapid Rapid | Dunărea Călărași Dunărea | 4-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bukaresti Rapid Rapid | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-1 | 39 |
2 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | 39 |
3 | CS Mioveni Mioveni | 2 | 0 | 2 | 0 | 0-0 | 35 |
4 | Dunărea Călărași Dunărea | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | 35 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 33 |
6 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 33 |
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!