2. Liga: a rájátszás második gólja is három pontot ért

Székely Sport 2021. április 10., 16:47 utolsó módosítás: 2021. április 10., 16:48

Ha nehezen is, de megszerezte első győzelmét az FC U Craiova 1948 együttese a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, szombaton délután 1–0-ra verte a Temesvári ASU Poli együttesét.

William Baeten gólja három pontot ért csapatának Fotó: Facebook/FC U Craiova 1948

Az első félidőben kevés helyzetet hoztak össze a csapatok, a biztonságos játéké volt a főszerep, így a szünetben úgy tűnt, hogy egy újabb 0–0-s meccset játszanak a felsőházi rájátszásban.

Ezt a 60. percben még jobban megerősítette a házigazda, amikor egy kezezés miatt megítélt büntetőt Valentin Munteanu gyengén végzett el, még a kaput sem találta el a labda. Aztán a 70. percben a hazaiak középpályása, a belga Willian Baeten szerzett labdát a temesvári térfélen és 23 méterről hatalmas gólt lőtt Hindrich Ottó kapujába. Ez volt a felsőházi rájátszás második gólja. A hajrában a Poli közel volt az egyenlítéshez, ám előbb Radunovic fejelt fölé, majd Mera lövését védte nagyot vetődve Enache, a hazaiak kapusa.

Győzelmével az U Craiova 1948 három ponttal vezeti a felsőházi rájátszást.

Korábban az FK Csíkszereda gólnélküli döntetlent játszott a CS Mioveni otthonában.