Hirdetés

Hiába a jó hajrá, csak egy ponttal utazik haza az FK Csíkszereda

Ez volt a rájátszás negyedik találkozója, egyben a harmadik, amely gólnélküli döntetlennel ért véget
Fotó: Facebook/CS Mioveni

2021. április 10., 13:42

Megszerezte első pontját az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, szombaton délben gólnélküli döntetlent játszott a CS Mioveni otthonában. Ha jobb a helyzetkihasználás, a csíki piros-feketék akár győzelemmel is távozhattak volna Mioveni-ből.

2021. április 10., 13:42

Enyhe hazai fölényt hozott az első játékrész, a vendég csíkiak ellentámadásra rendezkedtek be, ám mindkét együttes pontatlanul játszott, így eseménytelenül teltek a percek. Mindkét védelem stabil lábakon állt, minden próbálkozást hárított, egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani.

A szünetet követően merőben megváltozott a játék képe, egyre veszélyesebben kezdtek futballozni. A mérkőzés első nagy helyzetét az 55. percben a hazaiak hagyták ki, Blănaru tört be a bal oldalon, viszont 13 méterről eleresztett lövése nem találta el Gyenge kapuját. A csíkiak részéről Bauza válaszolt, ám jó helyzetből, hat méterről fölé fejelte a labdát. A folytatásban a csapatok könnyen felértek ellenfelük kapuja elé, ám itt a támadások rendre elakadtak, az újabb helyzeteket későbbre tartogatták.

A 79. percben Jebari szerezte vissza a labdát a CS Mioveni tizenhatosánál, ám 16 méterről leadott lapos lövését fogta Popescu, majd pillanatokkal később Gyengének kellett védenie Ișfan próbálkozását.

A hajrában egymást követték a csíki helyzetek, előbb Takács közeli lövését védte lábbal a kapus, majd Jebari durrantott fölé.

A hosszabbítás utolsó percében szöglethez jutottak a hazaiak, a beívelés viszont mellé fejelték, Gyenge kirúgását követően pedig véget ért a mérkőzés.

Ez volt a rájátszás negyedik találkozója, egyben a harmadik, amely gólnélküli döntetlennel ért véget. Az egyedüli találatot a Bukaresti Rapid szerezte, még kedden Bălan góljával 1–0-ra győzött az FK otthonában.

Legközelebb kedden játszik a csíki csapat, 16.30-kor hazai pályán az FC U Craiova 1948 együttesét fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló
CS Mioveni–FK Csíkszereda 0–0
FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Kelemen, Apró, Bor (Palmeș, a szünetben), Csürös, Casiadi (Botorok, 57.), Bara (Csonka, 90.), Pintér (Jebari, 57.), Bauza, Schieb. Vezetőedző: Valentin Suciu.

Labdarúgó 2. Liga, 2020–2021, felsőházi rájátszás, 2. forduló

2. Liga, felsőházi rájátszás

FC U Craiova 1948:
Dunărea Călărași:
CS Mioveni:
Bukaresti Rapid:
FK Csíkszereda:
Temesvári ASU Poli:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Magyar focisokk, edzőváltás és zetelaki BL-siker – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.

A Bajnokok Ligája után a kézivébén is leteheti névjegyét Kerekes Éva

Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.

Székelyhon

Hangos zajra ébredtek Székelyföldön, olvasóink a vadászgépek zúgására panaszkodtak

A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”

`
Krónika

Románia bajban: másfél hónapba telne, míg a NATO-csapatok ideérnének orosz támadás esetén

Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.

Krónika

Kelemen: a koalíció eldöntötte, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz

A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Bele kell húzzon Selymes Tibor a Jászvásári Poli élén

A székely labdarúgás egyik meghatározó alakja, Selymes Tibor vette át a másodosztályú Jászvásári Poli irányítását. A balánbányai születésű szakember a Székely Sportnak nyilatkozott a rá váró új kihívásról.

Visszatér a képernyőre a Sepsi OSK, nézhetjük az ASA mérkőzését is

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.

Tavaly még az élvonalban szerepelt a csapat, most végleg eltűnik a román futballtérképről

Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.

Ádáz küzdelem a felsőházért a 2. Ligában

Elképesztően szoros az élmezőny a labdarúgó 2. Ligában: az éllovas Vajdahunyadi Corvinul ugyan elhúzott, de mögötte több együttes is pontegyenlőséggel rendelkezik, és még számos csapatnak van reális esélye bejutni a felsőházi rájátszásba.

Megállíthatatlan hazai pályán, kiütötte ellenfelét a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

Nagyarányú győzelemmel feledtette előző fordulóbeli kudarcát a Marosvásárhelyi ASA, mindkét félidőben kétszer betalálva kiütötte a Jászvásári Polit, és visszavette helyét a labdarúgó 2. Liga felsőházában.

Ignacio Heras: nagyon szeretek itt lenni, azt hiszem, ez a pályán is látszik

Továbbra is szárnyal Ignacio Heras, a Sepsi OSK támadója. A 28 éves spanyol nyolcadik bajnokiját játszotta a háromszékiek színeiben a CSM Slatina ellen, ezúttal is gólt szerzett. A győztes mérkőzés után értékelt a Székely Sportnak.

Döntetlent játszott a 2. Liga listavezetője, sűrű az élboly

Szombaton kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó másodosztály alapszakaszának 13. fordulójában. A Sepsi OSK nyert, ezzel tapad a többiekhez, az élen álló Vajdahunyad csak egy pontot gyűjtött.

Ráijesztett szurkolóira, majdnem elherdálta háromgólos előnyét a Sepsi OSK

Ellentmondást nem tűrő első félidőt produkált a Sepsi OSK, félóra alatt háromgólos előnyt épített a CSM Slatina ellen, ám a második játékrészben visszaesett a lendülete és kis híján kiengedte kezéből a győzelmet a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójában.

Csak a sikerre koncentrálnak – még feljebb kúszna a tabellán a Sepsi OSK

Újabb hazai mérkőzés vár a kiváló formában lévő Sepsi OSK-ra, amely szombaton 11 órától a CSM Slatina csapatát fogadja a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójában. Ovidiu Burcă együttese ezúttal is csak a három ponttal lenne elégedett.

Megmenekülhet a csődtől a 2. ligás klub

Megoldódni látszanak a csődvédelem alá került Ceahlăul Piatra Neamț csapatának anyagi gondjai. A labdarúgó 2. Liga középmezőnyéhez tartozó együttes kapcsán pár hete még a visszalépés lehetősége is felmerült.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!