2. Liga: Bákó meglepte a feljutásra pályázó Petrolult

Székely Sport 2020. november 17., 00:02 utolsó módosítás: 2020. november 17., 00:03

Az alapszakasz 12. fordulójának egyedüli hétfői mérkőzésén az élbolyhoz tartozó csapat találkozott az utolsó előttivel. Meglepetésre utóbbiak nyertek, ráadásul nagyon simán tették mindezt.

A vendégek háromgólos sikerrel vitték el a pontokat Fotó: fcpetrolul.ro

Mivel a szövetség a felnőtt és az ifjúsági válogatottak mérkőzéseire kibérelte a ploiești-i Ilie Oană Stadiont, a Petrolult a FRF mogoșoaia-i központjában fogadta hétfőn este a Bákói Aerostar együttesét.

Viorel Moldovan csapata egy győzelemmel felléphetett volna a második helyre, ezt a lehetőséget viszont elszalasztották a sárga-kékek, akik háromgólos vereséget szenvedtek a moldvaiaktól.

A bákói csapat kihasználta, hogy a hazaiaknál több fontos játékos is pozitív teszteredmény miatt hiányzott. A Petrolul ugyanakkor az első félidő végétől emberhátrányban játszott, s még egy büntetőt is kihagyott.

Ezek fényében már nem annyira meglepő az 1–4-es végeredmény, de a Prahova megyei csapatnál bizonyára gyorsan el akarják majd felejteni ezt a találkozót.

Az Aerostar korábban csak az FK Csíkszeredát tudta legyőzni, míg legutóbb a listavezető FC U Craiovával játszott döntetlent, a többi találkozóját pedig elveszítette.

A hullámzóan teljesítő Petrolul öt győzelem és két döntetlen mellett negyedik alkalommal kapott ki.

A fordulóból két találkozót, a Temesvári Ripensia–CS Mioveni és a Dunărea Călărași–Turris-Oltul Turnu Măgurele összecsapást is december 2-ára halasztották.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 12. forduló
Hétfői játéknap
Petrolul Ploiești–Aerostar Bákó 1–4 (0–2)
Gólszerzők: Vajushi (85., büntetőből), ill. Popescu (31.), Vraciu (40., büntetőből), Ilie (60.), Zaharia (89.)
Kiállítva: Răuță (39., a hazaiaktól)