Hivatásos Labdarúgóliga oldalán megjelent hír szerint a bajnoki címvédő CFR szakvezetőjét két fordulóra eltiltották, illetve 360 lejes pénzbírsággal sújtották, miután az Aradi UTA elleni idegenbeli mérkőzés 66. percében Adrian Cojocaru játékvezető kiállította, mivel Edward Iordănescu vehemensen követelt csapatának egy szögletet.
Sokkal súlyosabb büntetést kapott a sereghajtó Jászvásári Poli edző-játékosa, Andrei Cristea, akit az FC Voluntari elleni hazai bajnokin állított ki Radu Petrescu játékvezető.
A korábbi tízszeres román válogatott csatár keresetlen szavakkal sértegette a játékvezetőt, ezért három fordulós eltiltást, illetve 8000 lejes pénzbírságot kapott.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!