Szűk egy napig biztosan vezeti az 1. Ligát a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. március 06., 23:32 utolsó módosítás: 2021. március 06., 23:41

Megnyerte az Aradi UTA elleni szombat esti kiszállását a Kolozsvári CFR a labdarúgó 1. Liga 26. fordulójában, és átmenetileg átvette a vezetést a bajnokság élén.

Fotó: cfr1907.ro

Az elejétől enyhe mezőnyfölényben játszott a kolozsvári együttes, igazán veszélyes helyzetig azonban csak a szünethez közeledve jutott el, Alexandru Păun a tizenhatos közeléből való emelését nehézséggel tudta kiütni a házigazdák kapusa. Egy perccel később az UTA előtt is nagy lehetőség adódott, Adrian Petre közelről a kapuval keresztbe lőtte a labdát.

Térfélcsere után pontatlanok voltak a befejezésnél a csapatok, a távoli kísérletek mellett a legközelebb Gabriel Debeljuh állt a gólhoz, de elrontotta lövését.

A kolozsváriak továbbra is uralták a játékot, és a 68. percben meg is szerezték a vezetést, szöglet után a hátvéd Paulo Vinicius bólintott a hálóba.

Két perccel később megduplázhatták volna előnyüket, Debeljuh viszont ezúttal is kihagyta ziccerét. A kihagyott lehetőség majdnem megbosszulta magát, aradi ellentámadásnál Andrei Peteleu nem megfelelő döntést hozott a kapu előtt, lövés helyett rosszul passzolt Antal felé. A végéig a CFR megőrizte minimális győzelmét, még akkor is, hogy további nagy helyzeteket hagyott ki, Itu és Deac is célt tévesztettek.

A mérkőzés utolsó félóráját a kolozsváriak vezetőedzője, Edward Iordănescu a lelátón követte végig, aki elődje, Dan Petrescu rossz példáját követve hevesen reklamált, mivel csapatának nem adtak meg egy egyébként jogos szögletet, ezért a játékvezető kiállította.

Értékes győzelmével a CFR átmenetileg – hosszú idő után – átvette a bajnokság vezetését az FCSB-től, amely vasárnap este 20.30-tól a Medgyesi Gaz Metan ellen játszik.