Kétgólos előnyről várja az U19-es labdarúgó elitliga elődöntőjének visszavágóját az FK Csíkszereda: Demény Norbert és Zöld Péter edző legénysége kedden délután 3–1-re nyert az FCSB otthonában. A visszavágót szombaton délben 12 órától rendezik Csíkszeredában, a Kós Károly utcai műgyepes pályán.
Óriási eredmény a kétgólos bukaresti győzelem, de az FCSB színeiben hat olyan játékos léphet pályára a csíkszeredai visszavágón, akik 19 éven aluliak, nem játszottak az elődöntő első felvonásán, azonban már bemutatkoztak a felnőttek között: Andrei Istrate (2002-es születésű), Octavian Popescu (2002), Alexandru Pantea (2003), Adrian Niță (2003), Ovidiu Perianu (2002) és Alexandru Musi (2004).
Tudatában vagyunk annak, hogy az FCSB megerősödhet a visszavágóra, nekünk az a célunk, hogy a kétgólos előnyt megőrizzük. Óriási eredmény lenne az akadémia és székely közösségünk számára. Az FK-nak már van bronzérme az elitligában, döntőbe most jutna be először” – nyilatkozta Dusinszky Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia (SZLA) technikai igazgatója.
A másik ágon a Medgyesi Gaz Metan és a Viitorul Ovidiu harcol a döntőbe jutásért. Az első, medgyesi találkozót a Viitorul nyerte 2–1-re.
Veretlenül nyerte meg csoportját az FK Csíkszereda korosztályos együttese az U16-osok számára kiiírt elitligában, és bejutott a legjobb nyolc közé. A csíki gárda a negyeddöntőben, pénteken 14 órakor a Bákói CSM csapatát fogadja a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pályán.
A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, az elöl írt csapatok házigazdák.
Kevés információnk van a bákói együttesről, de csapatunk nagyon határozott, reményekkel és felkészülten várja a negyeddöntőt” – mondta el Dusinszky.
A szombat délben kezdődő FK Csíkszereda–FCSB U19-es elődöntő visszavágójának közvetítésére a székelyföldi labdarúgóklub megkapta a Román Labdarúgó Szövetség jóváhagyását. A mérkőzést az FK Csíkszereda YouTube-csatornája, illetve az Erdélyi Magyar Televízió is élőben közvetíti.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!