Sokkal többen nézték a Sepsi OSK meccsét, mint a City–Pool rangadót

Sebestyén Ervin 2022. április 12., 12:28

Habár szinte egyszerre rendezték az FC Botoșani–Sepsi OSK és a Manchester City–Liverpool labdarúgó-mérkőzéseket vasárnap, közel háromszor annyian nézték a háromszékiek meccsét, mint az angol bajnoki rangadót.

Vonzóbb volt a tévénézőknek a Sepsi OSK meccse Fotó: Pinti Attila

Szoros meccset hozott az 1. Liga alsóházában a Botoșani–Sepsi OSK párharc, amelyet a vendégek egy korai góllal 1–0-ra megnyertek. Az összecsapást vasárnap 17.30-tól játszották és a tévében három csatornán is élőben volt követhető: Digi Sport, Look Sport és Orange Sport. A hivatalos érték szerint a becsült nézőszám 360 000 volt.

A Premier League első két helyezettjének csatája 18.30-kor kezdődött, az éllovas Manchester City a második Liverpoolt fogadta (2–2). A mérkőzést az Eurosport közvetítette, a szentgyörgyiek meccsének második félideje átfedésben volt a manchesteri találkozó első 45 percével.

Ennek ellenére az angol rangadót mindössze 145 000 ember követte, lényegesen kevesebben, mint a román bajnokit.

A vasárnap legnézettebb focimeccsét este játszották az 1. Liga felsőházában, ahol az Universitatea Craiova a Kolozsvári CFR együttesét fogadta. A rangadóra megközelítőleg 930 000-en voltak kíváncsiak a tévében, közel hatszor többen nézték, mint a City–Pool mérkőzést.

Az esti meccs szintén hozott izgalmakat, 3–2-re kikaptak a vendégek, míg az FCSB 4–0-ra legyőzte az Voluntari-t, így a bukaresti csapat ismét beszállt a bajnoki harcba.