Az első félidőben a házigazda Sepsi játékán látszott, hogy tényleg akarja a Konferencia Liga-selejtezőt, egyértelműen a Viitorul fölé nőtt. A dominanciája a pálya minden részén érezhető volt, a piros-fehér mezesek könnyedén felértek a tengerpartiak kapuja elé, ám a komoly lehetőségek elmaradoztak: fél óra alatt egy fölé durrantott Dimitrov-lövést, illetve egy blokkolt Dumiter-próbálkozást lehetett feljegyezni.
Ezt követően a 31. percben igazi tűzijáték alakult ki a Viitorul kapujánál, a hazaiak pár másodperc alatt négy lövést is eleresztettek: Cojocaru kétszer is hatalmasat védett, egyet a védők blokkoltak, végül Ștefănescu lőtt fölé.
A jég a 42. percben tört meg, kissé komikus találattal került előnybe a Sepsi:
Pedroso próbált a saját tizenhatosából felszabadítani, ám a lövésébe berobbant az érkező Aganovic, akinek a térdéről a kapuban landolt a labda.
A Sepsi uralmát jól jelzi az a tény is, hogy a Viitorulnak egyetlen lövése sem volt az első 45 percben.
A szünetet követően sokkal támadóbb hozzáállással jött ki az öltözőkből a vendég együttes, már a 46. percben szöglethez jutottak,
és Ardean nagyon közel volt az egyenlítéshez, 12 méterről leadott lövése a keresztlécről pattant vissza.
Két perccel később újabb szöglethez jutott a Viitorul, a beívelést követően Dobrosavlevici húzta le Mitreát Niczuly kapuja előtt és fejelt jó helyzetből fölé. Radu Petrescu játékvezető sípja néma maradt, a szombaton hosszabbító Leo Grozavu vezetőedző hevesen tiltakozott az ítélet elmaradása miatt, ezért pedig sárga lapot kapott.
A hazaiaknál érkeztek a friss emberek a középpályára, Achahbar, majd Fülöp Loránd és Fofana is pályára lépett, a játék pedig kiegyenlítődött. Az FC Botoșani ellen győztes gólt szerző Safranko a 81. percben eldönthette volna a csatát, ám a tizenhatosból leadott lövését kiütötte Cojocaru.
Rögtön túloldalt is helyzet alakult ki, Fernandes fordult rá 20 méterről, Niczuly szögletre mentett.
A négy perc hosszabbításban keveset volt játékban a labda, a hazaiak húzták az időt, a vendégek pedig egyre idegesebbek lettek. A végén még a Viitorul kapusa is a Sepsi térfelén tartózkodott, de mindhiába, az OSK 1–0-ra megnyerte a találkozót és készülhet történelme első európai kupakalandjára a Konferencia Ligában.
A klub játékosai és a vezetőség pedig a szurkolókkal közösen ünnepelte ezt a nem mindennapi eredményt.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Bár a kőolaj világpiaci ára látványos csökkenésnek indult, miután Donald Trump amerikai elnök arról beszélt, hogy közel az iráni háború vége, kedden újra emelkedtek az árak a romániai töltőállomásokon.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!