Mindenki a Kolozsvári CFR hátát nézi

Zátyi Tibor 2021. augusztus 13., 23:45 utolsó módosítás: 2021. augusztus 13., 23:47

Folytatta tökéletes menetelését a Kolozsvári CFR a labdarúgó 1. Liga új idényében, az ötödik fordulóban ötödik győzelmét aratta, pénteken este 1–0-ra verte a Konstancai Farul együttesét. Sikerét a szerencsének is köszönheti, hiszen Ganea a hajrában kihagyott két óriási ziccert.

Van ok az örömre a Bajnokok Ligája-búcsú után a CFR-nél Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

A Kolozsvári CFR zsinórban szerzett négy győzelemmel várta az összecsapást, míg a Farul az eddig lejátszott négy meccsén egyetlen gólt sem kapott, így biztosra lehetett venni, hogy valamelyikük sorozata megszakad.

Az eltiltott Gheorghe Hagi helyett Cătălin Anghel irányította a konstancai csapatot.

Támadóbb felfogásban kezdett a bajnoki címvédő, ám gólhoz a vendégek jártak, a 13. percben de Nooijer lövése kevéssel kerülte el a kaput. A Farul jól tartotta magát, sőt, többször is megbénította a kolozsvári támadójátékot.

A CFR előnybe kerüléséhez a szerencse és Aioani hibája is kellett, a 37. percben Manea lövését nem tudta magához ölelni a Sepsi OSK ellen kiválóan védő hálóőr, meglepő módon kipattant róla a labda, amit rögtön a hálóba pofozott Debeljuh – ez volt az első gól, amit a Farul ebben a bajnokságban kapott.

A góltól nagyon felpörgött a CFR, Sigurjonsson és Deac ziccere is kimaradt, majd Rodriguez távoli bombája a keresztlécen csattant – jöhetett a szünet.

Térfélcserét követően látványosan visszaesett a játék színvonala, a CFR vékony előnyének megtartására törekedett, míg a Farul próbált magas letámadással gondot okozni a kolozsvári védelemben, ám kevés eséllyel.

Idővel érkeztek a cserék is, de ők sem tudtak színt vinni a játékba, egészen a hosszabbításig. A CFR a szerencsének is köszönheti, hogy mindhárom pontot otthon tudta tartani, Ganea két óriási ziccert puskázott el:

előbb nem tudta a kapujából kirohanó Bălgrădean felett a hálóba emelni a labdát, majd két méterről, középről lőtt mellé.

A CFR megnyerte a mérkőzést, ötödik győzelmét aratta a bajnokságban, jelenleg öt ponttal vezet a Bukaresti Rapid és az FC Botoșani előtt – utóbbi két együttes eggyel kevesebb mérkőzést játszott. A Farul pedig az első bekapott gólja mellett elszenvedte első vereségét is, az ötödik helyen áll.

A játéknap első mérkőzésén az Ilfov megyei rangadón az FC Voluntari egy góllal legyőzte a Clinceni-t és feljött a középmezőnybe, míg az Academica elszenvedte ötödik vereségét.