Mint ismert, az 1. Liga negyedik fordulójában rendezett találkozó folyamán a Farul szurkolótábora xenofób rigmusokat (Ki a magyarokkal az országból) skandált, ráadásul agresszíven is viselkedtek, megköpdösték a Sepsi OSK kapusát, Niczuly Rolandot, amikor a labdáért ment.
A mérkőzés végén a két csapat edzőjét, Leo Grozavut és Gheorghe Hagit kiállította a játékvezető, mivel előbbi reklamált és magyarázatot kért egy tizenegyesgyanús helyzetnél, utóbbi pedig szóváltásba keveredett a háromszékiek stábjával.
A történtek miatt a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága 10500 lejes pénzbírsággal büntette a Farult. Gheorghe Hagi kétfordulós eltiltást és 360 lejes büntetést, míg Leo Grozavu ugyancsak kétfordulós eltiltást és jóval nagyobb, 4500 lejes pénzbüntetést kapott.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a párharcok pontos menetrendjét a kupasorozat csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!