Intő jel a Sepsinek, a Chindia 9 emberrel is szinte legyőzte a Rapidot

Zátyi Tibor 2021. november 19., 22:59 utolsó módosítás: 2021. november 19., 23:01

Közel volt az idei labdarúgó 1. Liga legnagyobb meglepetéséhez a Chindia Târgoviște, pénteken este kettős emberhátrányban szinte legyőzte a Bukaresti Rapidot, a fővárosiak a hajrában egy lesgóllal mentettek pontot.

A Chindia kettős emberhátrányban sem adta fel Fotó: Facebook/AFC Chindia Oficial

A Chindia kezdte jobban a mérkőzést, ám egymás után puskázta el a helyzeteit, egészen a 30. percig, amikor Corbu utolsó emberként szabálytalankodott, Andrei Chivulete játékvezető pedig kiállította. Az emberelőnyben játszó Rapid nem tudott veszélyeztetni,

ám a szünet előtt még jobb helyzetbe került, a Chindiától Căpușă kapta meg második sárga lapját, így ő is mehetett tusolni.

Térfélcserét követően mindkét oldalon kettős csere történt, és nagy meglepetésre a kettős emberhátrányban játszó hazaiak szerezték meg a vezetést, Neguț lőtt szerencsés gólt. Az örömük nem tartott sokáig, hiszen a Rapid a Ilie révén hamar egyenlített. Ez azonban nem törte meg a Târgoviștét, és egy szépen végigvitt ellentámadás végén Popa is eredményes volt.

A Rapid mindent egy lapra feltéve rohamozott, és úgy tűnt, megszületik a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetése, ám ez végül elmaradt – a 89. percben Marzouk volt közelről eredményes, jó méteres lesen kapta a labdát, ám a partjelző nem emelte fel a zászlóját.

A Rapid tehát nem remélt ponthoz jutott, míg a Chindia egy játékvezetői tévedés miatt veszített el egy hősiesen kiharcolt győzelmet.

Ez intő jel a Sepsi OSK-nak, hiszen a következő két meccset a Chindia ellen játssza, jövő szombaton a bajnokságban fogadja Târgoviștét, majd november 30-án, kedden a dâmbovița megyeiekhez látogat a Román Kupa negyeddöntőjében. A bajnoki meccset sárga lapos eltiltás miatt az első gól szerzője, Neguț is kihagyja.