Hirdetés

Simán hozta a kötelezőt az Academica otthonában a Sepsi OSK

A bajnoki rajton és a visszavágósorozat első fordulójában is 2–0-ra verte az Academicát a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

2021. november 19., 19:33

Nem botlott a sereghajtó Academica Clinceni vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, pénteken kora este a labdarúgó 1. Liga 16. fordulójában kényelmes, 2–0-s sikert aratott.

2021. november 19., 19:33

Kemény védekezéssel kezdett az Academica, a 24 másodpercben már villant is a sárga lap, a középkörben Ventura szabálytalankodott durván Luckassennel szemben. A Sepsi bátran játszott, uralta a pályát, ám hiába járatta a labdát a Clinceni kapuja előtt, nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani. Az első negyedóra legnagyobb lehetősége a hazaiaké volt, egy megpattanó lövés szinte megviccelte Niczulyt, a játékszer elkerülte a Sepsi kapuját.

Hirdetés

A 26. percben Askovszki közeli lövését blokkolták, majd Éder jól ugratta ki Luckassent, aki egyedül vezethette a labdát Urechére, ám a kapusba lőtt. Nem sokkal később közel volt a súlyos sérüléshez a Sepsi észak-macedón játékosa, De Amorim lépte le durván, Florin Andrei játékvezető sárga lappal figyelmeztette a hazaiak labdarúgóját.

Az óriási Sepsi-dominancia a szünet előtt végül góllá érett, Dimitrov kiugratását követően Askovszki tört be a jobb szélen, középre tartó passzát még mentették a hazaiak, a kipattanó épp Păun elé került, aki 14 méterről védhetetlenül lőtt a kapuba jobb oldalába (0–1).

Térfélcserét követően is a Sepsi uralta a játékot, de távoli lövéseik pontatlanok voltak. Az Academica próbált bátrabban focizni, de a nyomás továbbra is a kapujukon volt, a 66. percben pedig jött is a második OSK-találat: Askovszki tört be a tizenhatosba, középre passzolt, ahonnan Ștefănescu estében a hálóba lőtt (0–2).

Növelhette volna előnyét a Sepsi, a hajrá kezdetén ígéretes ellentámadást vezethetett, a labda a jobb szélen Achahbarhoz került, aki passz helyett a lövést választotta, a próbálkozást védte Ureche. A hajrára Cristiano Bergodi vezetőedző friss embereket hozott be a támadósorba, ám az eredmény többet nem változott.

A Sepsi könnyen húzta be az Academica elleni meccset, sok mindent elárul a hazaiak támadásairól, hogy a mérkőzésen mindössze egyszer próbálkoztak lövéssel, az sem talált kaput.

Három helyet javított az OSK a táblázaton, jelenleg a tizedik, a következő fordulóban, jövő szombaton a Román Kupában negyeddöntős ellenfelét, a Chindia Târgoviștét fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, 16. forduló
Academica Clinceni–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–2 (0–1)
gólszerzők Păun (40.), Ștefănescu (65.)
Academica Clinceni: Ureche – Pasov, Bilali, Gardoș, Pârvulescu (Cioiu, 52.) – Ventura, Moulin – Ion, Cascini, De Amorim (Vellios, a szünetben) – Omoh (Dumitrache, 77.).
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas – Păun, Eder Gonzales, Achahbar - Askovszki (Aganovic, 72.), Luckassen (Csuncsukov, 79.), Ştefănescu (Golofca, 72.).

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 16. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR CFR
16
14
0
2
25-8
42
2
FCSB FCSB
16
10
4
2
29-13
34
3
Universitatea Craiova U Craiova
16
9
1
6
30-16
28
4
FC Voluntari Voluntari
16
9
1
6
19-17
28
5
Bukaresti Rapid Rapid
16
7
6
3
21-14
27
6
FC Botoșani Botoșani
16
7
6
3
15-14
27
7
Konstancai Farul Farul
16
7
4
5
18-9
25
8
Aradi UTA UTA
16
6
7
3
15-10
25
9
FC Argeș Pitești FC Argeș
16
7
3
6
16-12
24
10
Chindia Târgoviște Chindia
16
4
6
6
12-12
18
11
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
16
3
8
5
17-17
17
12
CS Mioveni Mioveni
16
4
4
8
10-22
16
13
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
16
4
3
9
12-19
15
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
16
3
5
8
11-17
14
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
16
2
2
12
13-38
8
16
Academica Clinceni Clinceni
16
0
4
12
12-37
4
Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

Még egy csatárt igazolt a tengerentúlról a Csíkszeredai Sportklub

A Csíkszeredai Sportklub néhány napon belül második új légiós érkezését jelentette be. Az amerikai Austin Farley az EIHL-ből érkezik a kék-fehérek csatársorába.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Vérfürdő a közkedvelt ausztráliai strandon

Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.

Krónika

Emberölés gyanúja miatt kihantolták a nemrég elhunyt volt igazságügy-miniszter holttestét

Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Döntetlen a tengerparton, emberelőnyös FCSB-siker (videóval)

A hétfői két mérkőzéssel zárult a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszadik játéknapja. Az FCSB egyet lépett még előre, hogy bejusson a felsőházba.

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

A szépítés összejött, az egyenlítés már nem az FK Csíkszeredának a CFR otthonában (videóval)

Nagyon gyengén kezdte mindkét játékrészt Kolozsváron az FK Csíkszereda, a házigazda ezt kihasználva kétgólos előnybe került. Sikerült ugyan szépíteni a vendégeknek, de az egyenlítés már nem sikerült, ráadásul a végén a CFR büntetőből lezárta a mérkőzést.

Most jön a bizonyítás időszaka – Ilyés Róbert az UEFA Pro licencről, karrierje legnagyobb kihívásairól

Az UEFA Pro licenc megszerzése után Ilyés Róbert új fejezethez érkezett. Jelenleg ő a Szuperligában a legrégebben kinevezett vezetőedző, felelősségről, fejlődésről, családi áldozatokról mesélt a Székely Sportnak.

Bátor játékkal készül a Kolozsvári CFR elleni kiszállásra az FK Csíkszereda

A nehéz időszakát élő Kolozsvári CFR otthonában lép pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójában. A piros-feketék októberben döntetlent értek el a vasutasok ellen, ezúttal pedig a visszatérőkben bízhatnak.

A Sepsi OSK után új csapatot kapott Dorinel Munteanu

Fél évvel a sepsiszentgyörgyi távozását követően újból a labdarúgó Szuperliga egyik együttesével kötött szerződést az edző.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Ilyen gólszegény forduló még nem volt ebben a szezonban a Szuperligában (videóval)

Újabb játéknapon van túl a mezőny a Szuperligában, ám a gólzáporos mérkőzések elmaradtak: a 19. forduló mindössze 14 találatot hozott, ami az idény negatív rekordja. A hétfő esti rangadón pedig az év egyik legnagyobb kihagyott ziccerét jegyezhettük fel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!