Annak ellenére, hogy pénteken elveszítette gólvágóját (Dennis Man a Parmához igazolt), az alapszakaszt vezető FCSB volt a toronymagas esélyese a ritka rossz formában levő Jászvásári Poli elleni mérkőzésnek. Ezt pedig Anton Petrea tanítványai a pályán be is bizonyították.
Az első félidőben a bukarestiek felborították a pályát, tizenkétszer próbálkoztak lövéssel, ebből Florin Tănase szerencsés próbálkozása utat is talált a kapuba. A jászvásári támadások vérszegények voltak, a szünetig egyszer sem tudtak kapu felé lőni. Ennek fényében kissé meglepő, hogy az 51. percben mégis egyenlítettek, igaz, kellett az FCSB nagy védelmi hibája is ehhez, Popadiuc talált be.
Felpörgött az FCSB, Moruțan révén hamar visszavette a vezetést, amit csak a hosszabbítás elején Popescu találatával tudott bebiztosítani.
Az FCSB tehát otthon tartotta a pontokat, így továbbra is vezeti az 1. Liga alapszakaszát, előnye négy pont a hétfőn pályára lépő Kolozsvári CFR-rel szemben. A moldvaiak pedig maradnak az utolsó helyen, a legutóbbi négy meccsüket rendre elveszítették.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!