Hétközi fordulót rendeznek a labdarúgó 1. Ligában

Horváth Bálint Ottó 2021. április 27., 16:44 utolsó módosítás: 2021. április 27., 16:45

Hazai pályán folytathatja jó sorozatát az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a negyedik forduló szerdai játéknapján az Academica Clinceni csapatát fogadja. Az alsóházban már kedden játszanak.

Egymást érik a mérkőzések a labdarúgó 1. Ligában Fotó: Pinti Attila

Az éllovas FCSB vendégeként elért bravúros idegenbeli győzelem után a felsőházi mezőny leggyengébben teljesítő csapatával mérkőzik meg Leo Grozavu legénysége, amely házigazdaként gyarapíthatja pontjainak számát.

A ranglistán negyedik helyen álló Sepsi OSK letudta a bajnoki címért küzdő együttesek elleni meccseit, amelyeken négy pontot szerzett, a hatodik Clinceni viszont mindhárom eddigi találkozóját elveszítette, legutóbb 2–1-re kapott ki az FC Botoșani otthonában.

A felsőház negyedik fordulójának nyitómérkőzését követően szintén szerdán este lép pályára a címvédő Kolozsvári CFR is, amely az FC Botoșani elleni hazai találkozóján szeretné feledtetni a múlt hét végi, Universitatea Craiovával szemben elbukott rangadót.

Ebben a fordulóban az oltyán gárda újabb derbit játszik, holnap este az FCSB-t fogadja, és amennyiben ismét sikerül nyernie, teljesen nyílttá teszi a bajnoki címért zajló küzdelmet.

Az alsóházban már kedden elkezdődik a hétközi forduló, FC Hermannstadt–Medgyesi Gaz Metan és az FC Argeș Pitești–UTA mérkőzéseket rendeznek.