HIRDETÉS

Hazai pályán kezd a Sepsi OSK, Grozavu kemény csatára számít

Hazai pályán, szurkolói előtt kezdi az új pontvadászatot a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

2021. július 16., 09:36

Elkezdődik az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság új szezonja a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára, amely pénteken este fél 7-kor az Academica Clinceni csapatát fogadja. Az 1. Liga 2021–2022-es kiírásában a háromszéki klub ismét a felsőházi rájátszásba jutást célozza meg, Leo Grozavu vezetőedző szerint ezt ebben a bajnokságban még nehezebb lesz elérni.

2021. július 16., 09:36

Az Ilfov megyei csapat elleni találkozót felvezető sajtótájékoztatón a sepsiszentgyörgyiek trénere úgy nyilatkozott, a sikeres ausztriai edzőtábor után bizalommal vágnak neki az új szezonnak, bár a felkészülés elejétől nem állt rendelkezésükre az összes játékos.

„A Clinceni az elmúlt szezonban bebizonyította, hogy kemény csapatot alkot, szervezetten játszik, és annak ellenére, hogy több labdarúgót elveszített, a keret egységes maradt” – közölte az ellenfélről Leo Grozavu.

A Sepsi OSK vezetőedzője megjegyezte, a szezon elején három-négy mérkőzésre szükségük van ahhoz, hogy a játékosok megszokják a bajnokság ritmusát,

ugyanakkor aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a nagy hőség közepette kora esti órában kell pályára lépniük, mondván, bosszantó, hogy a program összeállítói nincsenek tekintettel a játékosokra, jobban kellene vigyázni az egészségükre.

A szakvezető ismertette, emellett a sérülések is nehezítik a dolgukat, jó formában lévő játékosokat kell nélkülözniük, de igyekszik megtalálni a megfelelő felállást, hogy győzelemmel kezdjenek. Felhívást intézett a szurkolókhoz is, akikre nagy szükségük van, és szeretné, ha a szabályozások ellenére minél többen buzdítanák a csapatot a helyszínről.

Leo Grozavu rámutatott, reális célkitűzésük ismét a felsőházi rájátszásba jutás, ebben a bajnokságban még nehezebb lesz ezt elérni, az előző bajnoki menetelésük után ugyanis az ellenfelek már erős csapatként tekintenek a Sepsi OSK-ra.

Kapcsolódó

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 1. forduló

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Megelőzte az FK Csíkszeredát, megvan a másik feljutó is

A székelyföldiek már előzetesen elérték, hogy jövőben a legjobbak között szerepeljenek a labdarúgó Szuperligában. Megvan a második együttes kiléte is, aki a legjobbak között kezdheti az új idényt.

Osztályozó vagy kiesés – válaszút előtt a Sepsi OSK

Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.

Székelyhon

Fenyegető hangvételű plakátok Csíkszeredában

Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.

`
Krónika

Habemus papam! Amerikai bíborost választottak Róma püspökévé

Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.

Krónika

Újabb autópálya-szakaszt kezdhetnek építeni Erdélyben

Újabb autópálya-szakasz építése kezdődhet meg Erdélyben: a közlekedési és infrastrukturális minisztérium kiadta az építési engedélyt a Nagyszeben és Fogaras közötti A13-as jelzésű autópálya 2. szakaszára, amely Feleket köti össze Alsóárpással.

Főtér

Mi történt május 4-én Romániában? És mi jöhet?

Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.

Ez is érdekelheti

Osztályozó vagy kiesés – válaszút előtt a Sepsi OSK

Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.

Sorsdöntő hajrá előtt jött a baj: kulcsfontosságú játékosa nélkül maradt a Sepsi OSK

Gőzerővel készül a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának hajrájára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely péntek este az FC Botoșani csapatát fogadja. A szerdai edzésen komoly csapás érte az együttest: az egyik alapember sérülést szenvedett.

Minden pontnak ára van – végletekig kiélezett a hajrá a Szuperligában

A Sepsi OSK a kiesés szélén, a Kolozsvári CFR még üldözi az FCSB-t. Egyre feszültebb a hangulat a labdarúgó Szuperliga végjátékában, ahol minden gólnak és minden pontnak sorsfordító jelentősége van.

A CFR nyerte a kolozsvári rangadót, tapad az FCSB-re

A tűzijáték elmaradt, ám így is behúzta a városi rangadót a Kolozsvári CFR, szombaton késő este két ellentétes félidőt játszva legyőzte az U-t és feljött a táblázaton a második helyre.

A Gloria Buzău kiesett a Szuperligából

Egy ismeretlennel kevesebb maradt a labdarúgó Szuperligában a kiesés ellen folytatott harc egyenletében, ám a megoldáshoz nem jutottunk közelebb. Ahogy az alapszakasz során is várható volt, a Gloria Buzău kiesett az élvonalból.

László Csaba: nem kaptunk ki, nem kaptunk gólt, van előrelépés

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Jászvásári Poli és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A meccset követően mindkét csapat vezetőedzője elégedetten nyilatkozott.

Kapufáig és érvénytelen gólig jutott Jászvásáron, a kiesés szélén tántorog a Sepsi OSK

Győzelmi kényszerrel lépett pályára a Sepsi OSK, de érvényes gólt nem tudott szerezni Jászvásáron. A háromszéki csapatnak egyre fogy az ideje: ha így folytatja, könnyen kieshet az élvonalból. A remény még él – de már alig pislákol.

László Csaba pozitív mentalitást hozott magával, ez segíthet a Sepsi OSK-n

Új vezetőedzővel próbálja meg elkerülni a kiesést a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. László Csaba eltökélten érkezett, hogy az utolsó három fordulóban benntartsa az élvonalban korábbi együttesét.

Diószegi László: semmiféle szavazás nem volt, senki sem látta a fényt az alagút végén

Dorinel Munteanu élesen bírálta a Sepsi OSK vezetését, azt állította, hogy a játékosok szavazták ki őt, ezért menesztették. Diószegi László elnök közleményben reagált, szerinte ilyen szavazás nem történt, de nem volt más választás, edzőt kellett váltani.

Visszatért a korábbi edző, vele harcolná ki a bennmaradást a Sepsi OSK

Máris megtalálta Dorinel Munteanu utódját a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub, a csapatot korábban már irányító László Csabát nevezték az új vezetőedzőnek.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!