Helyzetekben gazdag párharcot hozott az új bajnokság első mérkőzése. Ebben a szezonban a Dinu Todoran által felkészített vendég fővárosi csapat uralta a találkozó legnagyobb részét, mindkét félidőben számos helyzetet alakított ki, de nem tudott betalálni.
A szünet előtt Răzvan Oaidă a kapufát találta el, a 61. percben pedig Florin Tănase tizenegyesét Paul Papp kiütötte. Ezután a Botoșani is kihagyta legnagyobb lehetőségét, a tizenhatos közeléből a francia Hervin Ongenda lapos lövése kevéssel kerülte le a kaput.
Labdarúgó 1. Liga, 1. forduló:
FC Botoșani–FCSB 0–0
A további program:
pénteken 18.30-tól Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Academica Clinceni, 21.30-tól Kolozsvári CFR–FC U Craiova 1948;
szombaton 18.30-tól Medgyesi Gaz Metan–CS Mioveni, 21.30-tól Universitatea Craiova–FC Argeș Pitești;
vasárnap 18.30-tól Aradi UTA–Konstancai FC Farul, 21.30-tól Bukaresti Rapid–Chindia Târgoviște;
hétfőn 20.30-tól Bukaresti Dinamo–FC Voluntari.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Elsötétült az M1 képernyője kedden, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható. Mindez a magyarországi közmédia átszervezésének, a kormányváltás után felállt új vezetőség döntésének tudható be.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!