A CFR Facebook-oldalán megjelent rövid bejegyezésben leírják, hogy a klubvezetés és Iordănescu közös megegyezés alapján nem hosszabbították meg a szakember lejáró szerződését.
Iordănescu a télen Dan Petrescu helyét vette át a CFR élén, előbb megnyerte a 2020-as Szuperkupát, majd bajnoki címre vezette a CFR-t.
A fővárosi sportsajtó pedig úgy tudja, hogy Marius Șumudică veszi át a kolozsvári együttes irányítását. Az Astrával bajnoki címet és Szuperkupát nyert Șumudică állítólag szaud-arábiai ajánlatot is visszautasított, továbbá tárgyalásban volt az FCSB átvételéről is.
Az as.ro szerint havi 20 ezer eurót fog keresni, négyszer többet, mint elődje, és amennyiben megnyeri az 1. Ligát, további 200 ezer euró kerül a bankszámlájára.
Az európai kupakalandért is busás jutalom jár az as.ro szerint: 500 ezer euró, ha a CFR bejut az Európa Liga csoportkörébe.
A Bajnokok Ligája csoportköréért is jár bónusz, ám erre kevés az esélye a kolozsvári együttesnek.
Az 50 éves Șumudică korábban számos együttes vezetőedzője volt, többek között a Konstancai Farul, a Besztercei Gloria, a Bukaresti Rapid, a Brassói Steagul Roșu, az FC Vaslui, a Kolozsvári U és a Concordia Chiajna csapatainál is megfordult, míg a 2015–16-os szezonban bajnok lett az Astra Giurgiuval.
Külföldi munkavállalásai során megfordult a görög Kavala, az egyesült arab emirségekbeli Al-Shaab, a szaúd-arábiai Al Shabab csapatainál, míg Törökországban vezette a Kayserisport, a Gaziantepet és a Çaykur Rizesport. Utóbbi együttes kispadjáról idén március elején állt fel.
A Telekom Sport szerint Şumudică mellett Bölöni László és Constantin Gâlcă is esélyes volt arra, hogy átvegye a CFR irányítását.
Șumudică a „vasutasok” új trénere
A kolozsvári labdarúgóklub kevéssel Iordănescu távozása után bejelentette, hogy a sajtóinformációknak megfelelően, valóban Marius Șumudică veszi át a bajnokcsapat irányítását. Mint írják, a nagy tapasztalattal rendelkező bukaresti szakember azon vágya, hogy egy topcsapatot edzhessen, illetve a klub nagyratörő ambíció találkoztak, így megszületett a felek közti szerződés. A CFR sok sikert kívánt Marius Șumudicănek a célkitűzések megvalósításához.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!