Hirdetés

FCSB-veréssel ünnepelte a bajnoki címét a Kolozsvári CFR

Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

2021. május 25., 23:14

Kétgólos győzelemmel zárta a labdarúgó 1. Liga 2020–21-es szezonját a bajnoki címet korábban bezsebelő Kolozsvári CFR, kedden este hazai pályán 2–0-ra verte az aranyéremért folytatott harcban legnagyobb riválisát, az FCSB-t.

2021. május 25., 23:14

Ahogy várható volt, az aranyéremről lecsúszó FCSB az utolsó fordulóban is felforgatott kezdővel, több fiatal játékossal futott ki a pályára. A bukarestiek kispadján utolsó mérkőzésén ülő Anton Petrea vezetőedző viszont jól felkészítette csapatát, az első percekben iramos játékukkal meglepték házigazdájukat és közel voltak a vezetés megszerzéséhez is.

Az utolsó fordulóban az eddigiekkel ellentétben a CFR-nél is pályán maradtak az U21-es játékosok, ezúttal nem volt korai csere, ezt pedig góllal hálálta meg Adrian Gâdea: a 14. percben kihasználta a vendég védelem bizonytalanságát és a hálóba zúdított.

Hirdetés

Ez volt a 21 éves támadó első gólja az 1. Ligában. Huszonegy mérkőzésen játszott ebben a szezonban, ám általában 3–4 percet töltött a pályán, majd lecserélték.

A vezetés megszerzését követően a CFR diktálta az iramot, az FCSB csak a védekezéssel volt elfoglalva, több gól viszont nem esett az első félidőben.

A szünetet követően is a CFR akarata érvényesült a pályán, Costache 64. percben eleresztett lövése a kapufán csattant – egyre jobban érett a hazaiak második gólja. Két perc múlva pedig zörrent is a végig jól védő Târnovanu hálója, Costache jobboldali beadását Rondon pofozta a hálóba. Ezután úgy tűnt, hogy megroppan az FCSB, a 75. percben büntetőhöz jutott az CFR – Vână kezezése miatt –,

ám a CFR-rel hatodik bajnoki címét szerző Ciprian Deac lapos, gyengén leadott lövését Târnovanu oldalra ütötte.

A hajrában a hazaiak már az ünneplésre gondolhattak, védelemben több nagy hibát is vétettek, ám az FCSB játékosai nem tudtak élni az előttük adódó lehetőségekkel.

A Kolozsvári CFR 2–0-ra nyerte a meccset és kilenc ponttal előzte meg az alapszakaszgyőztes FCSB-t. A bukaresti csapat pedig nemcsak a bajnoki cím nélküli éveit növelte, hanem a CFR otthonában a nyeretlenségi sorozatát is, hiszen 2014 óta nem tudott nyerni Fellegváron.

A kolozsvári Constantin Rădulescu stadiont is megnyitották a nézők előtt, így a mérkőzés végén a házigazda CFR saját szurkolói előtt emelhette magasba a bajnoki címért járó trófeát. És ahogy várható volt, konfettieső és nagyszerű tűzijáték közben tette meg mindezt Mario Camora, a CFR ötszörös bajnok csapatkapitánya.

Labdarúgó 1. Liga, felőházi rájátszás, 10. forduló
Kolozsvári CFR–FCSB 2–0 (1–0)
gólszerzők: Gâdea (14.), Rondon (66.)
Kolozsvári CFR: Bălgrădean (Murariu, 85.) – Manea, Vinicius, Burcă, Camora (Latovlevici, 77.) – Deac, Hoban (Pereira, 65.), Păun – Gâdea (Soares, 65.), Rondon (Gondiu, 85.), Costache. Edző: Edward Iordănescu.
FCSB: Târnovanu – Pantea, Simion, Filip (Gogor, 87.), Şerban – Nedelcu (Buziuc, 46.), Vînă, Perianu – Niţă, Fl. Tănase (Istrate, 79.), Musi (Ardelean, 79.). Edző: Anton Petrea.

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, felsőházi rájátszás, 10. forduló

1. Liga, felsőházi rájátszás

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR CFR
10
7
1
2
15-5
54
2
FCSB FCSB
10
3
3
4
13-14
45
3
Universitatea Craiova U Craiova
10
3
3
4
9-11
41
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
10
5
2
3
11-8
40
5
Academica Clinceni Clinceni
10
3
2
5
10-15
33
6
FC Botoșani Botoșani
10
3
1
6
13-18
31
FCSB:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
Academica Clinceni:
FC Botoșani:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Holtan találták meg a nőt, aki december 5-én tűnt el Székelyudvarhelyről

Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Átjáróház volt az FK Csíkszereda védelme, csúfos kudarccal zárták az évet (videóval)

Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Korai góllal nyert, még reménykedhet a felsőházban a Kolozsvári CFR

Korán megszerezte a vezetést, majd fegyelmezett játékkal meg is őrizte előnyét a Kolozsvári CFR, amely pénteken este 1–0-ra nyert az FC Botoșani vendégeként a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Megnyírbálná az élvonalbeli mezőnyt a ligaelnök

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elnöke, Gino Iorgulescu azt szeretné, ha a közeljövőben néggyel kevesebb, csak tizenkét csapattal rendeznék az élvonalbeli bajnokságot.

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Döntetlen a tengerparton, emberelőnyös FCSB-siker (videóval)

A hétfői két mérkőzéssel zárult a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszadik játéknapja. Az FCSB egyet lépett még előre, hogy bejusson a felsőházba.

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!