A moldvai találkozón Kovács István kellett volna fújja a sípot,
azonban a nagykárolyi játékvezető a mérkőzés kezdése előtt tíz perccel tudta meg, hogy koronavírusos
– számoltak be az esetről a bukaresti sportoldalak. A tesztet az UEFA végeztette el, mivel Kovácsnak jövő héten mérkőzése lett volna valamelyik nemzetközi ligában.
Helyette a negyedik játékvezető, Bogdan Dumitrache irányította a mérkőzést.
Az oltyánok kispadján ez volt Corneliu Papură első mérkőzése, aki Cristiano Bergodit váltotta tíz napja.
A találkozón mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségeik, ám egyiket sem tudták kihasználni, így 0–0-val ért véget az összecsapás. A pontosztozkodásnak köszönhetően a Craiova ismét az első helyre ugrott az 1. Ligában, igaz, a hétfőn a Medgyesi Gaz Metan otthonában játszó FCSB hátránya mindössze egy pont. Botoșani maradt a 11. helyen.
Amúgy az Universitatea gyenge szériában van, hiszen legutóbbi négy mérkőzésén mindössze egy gólt szerzett (az FC Hermannstadt otthonában aratott 1–0-s győzelmekor), hazai pályán egyaránt 1–0-ra kapott ki előbb az Academica Clinceni-től, majd a Chindia Târgoviștétől.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!