A háromszéki együttes a közösségi oldalán jelentette be a legfrissebb szerzeményét, Ion Gheorghe játékjogát az FC Voluntari együttesétől szerezték meg.
A 22 éves román középpályás 2018 óta erősítette a fehér-bordók keretét, korábban megfordult a Bukaresti Dinamo színeiben is.
A fiatal játékos 148 1. Liga összecsapáson lépett gyepre, ezalatt 12-szer volt eredményes és kiosztott 15 gólpasszt.
A szentgyörgyi alakulat ingyen igazolta le, Ion egy hároméves szerződést írt alá.
A többszörös román utánpótlás-válogatott értékét 1,3 millió euróra becsüli a Transfermarkt.
Gheorghe alapembernek számított a Voluntari-nál, ám amint kiderült, hogy tárgyal a Sepsivel, kikerült Liviu Ciobotariu keretéből, emiatt nem lépett pályára a csütörtök esti kupadöntőben.

A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!