A Sepsi OSK-nak a Viitorulon keresztül vezet az út a Konferencia Ligába

Zátyi Tibor 2021. május 27., 23:16 utolsó módosítás: 2021. május 28., 10:15

A labdarúgó 1. Ligában egy adott pillanatban a kiesés elől menekülő Viitorul nyerte a Konferencia Liga selejtezőért kiírt párharcot, így készülhet a vasárnap esti Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elleni fináléra.

Az alapszakaszban lejátszott mindkét mérkőzés döntetlennel ért véget, Sepsiszentgyörgyön 1–1, míg Konstancán 3–3 lett a végeredmény Fotó: Pinti Attila

A Román Labdarúgó-szövetség idén izgalmasabbá tette az alsóház küzdelmeit, ahol nemcsak a kiesés elkerülése volt a tét, hanem az első és második helyezett selejtezőt játszott egymással, a győztes pedig a felsőházban utolsó európai kupaszereplést érő helyen álló gárdával találkozik. Ennek a párharcnak a nyertese indul majd a következő szezontól rajtoló Konferencia Liga selejtezőjében.

Az Universitatea Craiova kupagyőzelmével már a múlt héten kiderült, hogy a felsőházban negyedik helyen végzett Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK lehetőséget kap arra, hogy elindulhasson a Konferencia Liga selejtezőjében – ehhez vasárnap este hazai pályán le kell győznie az alsóházi rájátszásból érkező ellenfelét, a Viitorult.

Az alsóház első két helyezettje, a Chindia Târgoviște és a Viitorul semleges helyszínen, Buzăuban csapott össze. A tengerpartiak kezdték jobban a mérkőzést, az első gólt viszont a târgovișteiek szerezték, Popa használta ki a Viitorul védelmének nagy hibáját a hatodik percben. A gólt követően visszaesett a mérkőzés színvonala, egészen a játékrész hajrájáig, a 38. percben egy szögletet követően Artean fejelt a hálóba, egyenlített a Viitorul.

A szünetet követően a konstancaiak átvették a vezetést, Ely Fernandes volt közelről eredményes. Sokáig nem volt nyeregben a Viitorul, hiszen a 64. percben Rață egyenlített, 18 méterről leadott lövése megpattant Gramenin, a labda pedig védhetetlenül landolt a hálóban.

A gólváltást követően a hajrában pörögtek fel ismét az események, a 86. percben Tsoumou lépett ki a védők közül és 17 méterről laposan a hálóba lőtt. Innen már nem volt ereje az egyenlítésre a Chindiának,

a Viitorul megérdemelten nyerte a párharcot, így készülhet a vasárnap 20.30-kor kezdődő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elleni mérkőzésre.

Az alapszakaszban lejátszott mindkét mérkőzés döntetlennel ért véget, Sepsiszentgyörgyön 1–1, míg Konstancán 3–3 lett a végeredmény.

Labdarúgó 1. Liga, Konferencia Liga-selejtező, elődöntő
Chindia Târgoviște–Konstancai Viitorul 2–3 (1–1)
gólszerzők Popa (6), Rață (64.), illetve Artean (38.), Fernandes (49.), Tsoumou (86.)